Nudí vás 911? Znovuzrozené Porsche 914 dostane motor z Caymanu S!

Projekt je zatím ve fázi příprav, výsledek ale bude stát za to. Z kdysi pomalé 914 udělá solidní okreskovou nebo okruhovou hračku.

Britská firma Fifteen Eleven Design má za sebou úspěšné renovace veteránů a stavbu exotických vozů na zakázku. Nyní má ambiciózní plán: kompletně předělat Porsche 914 na úroveň současné doby. Ta nahrává takzvaným restomodům, tedy osazování historických vozidel moderní technikou.

Porsche by mohlo klidně znovu na Dakar. Tyto rallye speciály postavil na zakázku Singer

Porsche by mohlo klidně znovu na Dakar. Tyto rallye speciály postavil na zakázku Singer

Model 914 byl vyráběn v letech 1969 až 1976. Jeho nekonvenční hranaté tvary byly výrazným odklonem od oblé klasiky ve formě 911. Drtivou většinu všech vyrobených kusů poháněly slabé čtyřválce o výkonu 59 až 74 kW. Existovala také šestiválcová verze 914/6 s dvoulitrovým boxerem o výkonu 81 kW, tak však skončila v roce 1972.

Porsche Boxster slaví 25 let limitovanou edicí GTS 4.0. Vznikne jen 1250 kusů

Porsche Boxster slaví 25 let limitovanou edicí GTS 4.0. Vznikne jen 1250 kusů

Vývoj znovuzrozené 914 je zatím v plenkách, nicméně plánem je vytvořit kapotáž z uhlíkových vláken, nahradit původní výklopná světla diodami a hlavně použít hnací ústrojí z modernějších modelů Boxsteru či Caymanu S. Což by znamenalo ploché šestiválce o výkonu od 185 do 243 kW, které budou pohánět zadní kola skrze šestistupňovou manuální převodovku.

Z odloženého vraku do původního stavu: Porsche renovovalo vzácnou 911 S Targa

Z odloženého vraku do původního stavu: Porsche renovovalo vzácnou 911 S Targa

Přímo od Porsche budou samozřejmě pocházet i podvozkové díly a brzdy. Moderní reinkarnace 914 dále dostane osmnáctipalcová kola, inspirovaná klasickými koly Fuchs, průhlednou Targa střechu a odtrhovou hranu v zadní části. Ceny nebyly zveřejněny, jistě budou individuální dle konkrétního provedení, ale vzhledem k množství potřebné práce se dá čekat, že zaplatíte více, než za originál.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků