Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Americký Volkswagen poodkrývá roušku tajemství nad novou generací manažerského sedanu. Připomíná Arteon a přijde o šestiválec.

Koncernový velikán se v Americe nehodlá soustředit jen na segment vozů SUV. Vyplývá to i z nedávného uvedení nové generace modelu Jetta, určeného pouze pro tamní zákazníky. Stranou nezůstane ani Passat, který se ukazuje na prvních skicách.

Skici odhalily, že nový Passat pro americký trh bude hrát na sportovnější notu. Přední maska je podobná té z nového Touaregu a celkový tvar karoserie připomíná model Arteon. Novinka mezigeneračně trochu naroste, je to kvůli americkým bezpečnostním předpisům.

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Pod novou karoserií však nelze očekávat revoluční techniku. Nový Passat bude stát na platformě svého předchůdce a sdílet s ním většinu prvků. Na čtyřkolku tedy mohou Američané zapomenout a jakákoliv forma elektrifikace je také tabu. Z nabídky zmizí také šestiválcový motor.

Proč ale nedostane Passat platformu MQB? „Tento segment se stále zmenšuje a nám došlo, že zákazníkům jsme schopni dát to, co potřebují i se starou platformou. Není tak potřeba utrácet za novou“, řekl Kai Oltmanns, produktový manažer pro Passat.

Líbí se vám nový VW Passat? Na tento si ale nechejte zajít chuť

Líbí se vám nový VW Passat? Na tento si ale nechejte zajít chuť

To je zatím vše, co víme o novém americkém Passatu. Facelift evropského je plánován na příští rok. O revoluci by se jednat nemělo, a co se motorů týče, udrží již dříve nastolený směr – tedy s patnáctistovkou TSI coby základním agregátem a dvoulitrem TSI v roli výkonového vrcholu. O pozici vlajkové lodi VW už Passat přišel. Nejdříve po příchodu stylovějšího Arteonu, který později předal žezlo nové generaci Touaregu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 10 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků