Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Americký Volkswagen poodkrývá roušku tajemství nad novou generací manažerského sedanu. Připomíná Arteon a přijde o šestiválec.

Koncernový velikán se v Americe nehodlá soustředit jen na segment vozů SUV. Vyplývá to i z nedávného uvedení nové generace modelu Jetta, určeného pouze pro tamní zákazníky. Stranou nezůstane ani Passat, který se ukazuje na prvních skicách.

Skici odhalily, že nový Passat pro americký trh bude hrát na sportovnější notu. Přední maska je podobná té z nového Touaregu a celkový tvar karoserie připomíná model Arteon. Novinka mezigeneračně trochu naroste, je to kvůli americkým bezpečnostním předpisům.

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Pod novou karoserií však nelze očekávat revoluční techniku. Nový Passat bude stát na platformě svého předchůdce a sdílet s ním většinu prvků. Na čtyřkolku tedy mohou Američané zapomenout a jakákoliv forma elektrifikace je také tabu. Z nabídky zmizí také šestiválcový motor.

Proč ale nedostane Passat platformu MQB? „Tento segment se stále zmenšuje a nám došlo, že zákazníkům jsme schopni dát to, co potřebují i se starou platformou. Není tak potřeba utrácet za novou“, řekl Kai Oltmanns, produktový manažer pro Passat.

Líbí se vám nový VW Passat? Na tento si ale nechejte zajít chuť

Líbí se vám nový VW Passat? Na tento si ale nechejte zajít chuť

To je zatím vše, co víme o novém americkém Passatu. Facelift evropského je plánován na příští rok. O revoluci by se jednat nemělo, a co se motorů týče, udrží již dříve nastolený směr – tedy s patnáctistovkou TSI coby základním agregátem a dvoulitrem TSI v roli výkonového vrcholu. O pozici vlajkové lodi VW už Passat přišel. Nejdříve po příchodu stylovějšího Arteonu, který později předal žezlo nové generaci Touaregu.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků