Nový VW Golf Variant na zatím nejlepších ilustracích. Dostane také nový domov

Po úspěšném rozjetí prodeje hatchbacku se už chystá na světlo i praktičtější Golf Variant. Vypadat by mohl asi takto…

Přestože se dříve objevily spekulace, zda se vůbec kombíku na základě nového Golfu 8. generace dočkáme, ještě před příchodem hatchbacku nám Volkswagen uvedení tradiční verze Variant sám potvrdil. Už tedy jen zbývá čekat, kdy praktičtější Golf zavítá na veřejnost. Prozatím se mluví o letošním říjnu.

Nový Seat Leon už míří do prodeje na Slovensku. Oproti VW Golf začíná levněji

Nový Seat Leon už míří do prodeje na Slovensku. Oproti VW Golf začíná levněji

Před premiérou se tedy klasicky ukazují neoficiální ilustrace možné podoby modelu. Tak například brazilská stránka Overboost BR nyní přišla s vlastní představou, jak by mohl nový Golf Variant vypadat. Nic překvapivého se nicméně ani v reálu neodehraje, takže mimo známou příď jde hlavně o přiblížení designu s velkým kufrem vzadu.

Nechybí identické svítilny jako na hatchbacku, prodloužený střešní spoiler ani často kritizované chromované náznaky, respektive falešné koncovky výfuku. Zda si nový Variant oproti starší generaci polepší po stránce objemu kufru, to zatím nevíme. Se svými 605 litry byla však i stará generace velmi konkurenceschopným kombíkem ve své třídě.

Nový Volkswagen Golf R poprvé v akci. Jeho zvuk moc nepotěší, výkon však ano

Nový Volkswagen Golf R poprvé v akci. Jeho zvuk moc nepotěší, výkon však ano

Výroba prodloužené verze se přestěhuje z Cvikova do domácího Wolfsburgu, kde se vyrábí i zbytek rodiny Golfů. Dobré zprávy o praktických variantách jednoho z nejúspěšnějších německých automobilů se ovšem netýkají Ameriky. Do ní se totiž prodloužená verze už nedostane a k mání zde bude vedle obyčejných variant pouze ostřejší GTI a R.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků