Nový VW Golf předčasně odhalen! Sledujte u nás živou premiéru

Oficiální premiéra je plánovaná až na dnešní večer, podoba nejnovější generace Golfu už však není žádným tajemstvím.

Máme zde klasický „únik“ fotografií před velkou premiérou. Zatímco tedy oficiální odhalení Volkswagenu Golf osmé generace proběhne dnes večer na speciální akci v domácím Wolfsburgu, španělský web Motor Elpais už stačil předčasně vypustit do světa velkou galerii tiskových fotek novinky.

O designu, technice a všech nových vychytávkách „osmičkového“ Golfu se samozřejmě rozepíšeme dnes večer, prozatím se ale můžeme zaměřit alespoň na to očividně viditelné. Tedy že Golf stále vypadá jako Golf a je ihned rozpoznatelný, i když mu designéři vtiskli více zamračený výraz ve tváři společně s nižší úrovní masky.

Nový VW Golf se vyrábí ještě rychleji než dříve. Využívá přes 1,3 kilometru kabelů

Nový VW Golf se vyrábí ještě rychleji než dříve. Využívá přes 1,3 kilometru kabelů

Kromě standardní specifikace se nám již ukazuje také plug-in hybridní Golf GTE, který dostal o cosi agresivnější přední nárazník s velkou nepřerušovanou mřížkou. Následně ale čekejme i příjezd ostrých verzí GTI a R, přičemž chybět by neměl i klasický kombík Variant.

Mnohem větší změny přináší nová generace v interiéru. Zjednodušenou palubní desku obývá velký na řidiče natočený displej infotainmentu, středový panel také obsahuje jen pár tlačítek a miniaturní volič automatické převodovky, digitální přístrojový štít je už dnes samozřejmostí, kdežto přepínač osvětlení vozu je nyní ve formě tlačítek a situován vedle přístrojové kapličky.

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Pod kapotou nového Golfu bude mít hlavní slovo elektrifikace, a to ve formě mild-hybridních jednotek, přesněji zatím litrový tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. Postupně však VW chystá svůj 48V mild-hybridní systém rozšířit i na další motorizace Golfu.

Přímý přenos z premiéry nové generace Volkswagenu Golf ve Wolfsburgu můžete sledovat níže. Akce začíná dnes večer v 18:30 hodin.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků