Nový VW Golf předčasně odhalen! Sledujte u nás živou premiéru

Oficiální premiéra je plánovaná až na dnešní večer, podoba nejnovější generace Golfu už však není žádným tajemstvím.

Máme zde klasický „únik“ fotografií před velkou premiérou. Zatímco tedy oficiální odhalení Volkswagenu Golf osmé generace proběhne dnes večer na speciální akci v domácím Wolfsburgu, španělský web Motor Elpais už stačil předčasně vypustit do světa velkou galerii tiskových fotek novinky.

O designu, technice a všech nových vychytávkách „osmičkového“ Golfu se samozřejmě rozepíšeme dnes večer, prozatím se ale můžeme zaměřit alespoň na to očividně viditelné. Tedy že Golf stále vypadá jako Golf a je ihned rozpoznatelný, i když mu designéři vtiskli více zamračený výraz ve tváři společně s nižší úrovní masky.

Nový VW Golf se vyrábí ještě rychleji než dříve. Využívá přes 1,3 kilometru kabelů

Nový VW Golf se vyrábí ještě rychleji než dříve. Využívá přes 1,3 kilometru kabelů

Kromě standardní specifikace se nám již ukazuje také plug-in hybridní Golf GTE, který dostal o cosi agresivnější přední nárazník s velkou nepřerušovanou mřížkou. Následně ale čekejme i příjezd ostrých verzí GTI a R, přičemž chybět by neměl i klasický kombík Variant.

Mnohem větší změny přináší nová generace v interiéru. Zjednodušenou palubní desku obývá velký na řidiče natočený displej infotainmentu, středový panel také obsahuje jen pár tlačítek a miniaturní volič automatické převodovky, digitální přístrojový štít je už dnes samozřejmostí, kdežto přepínač osvětlení vozu je nyní ve formě tlačítek a situován vedle přístrojové kapličky.

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Evoluční design v praxi: Volkswagen ukazuje vývoj přední masky Golfu od roku 1974

Pod kapotou nového Golfu bude mít hlavní slovo elektrifikace, a to ve formě mild-hybridních jednotek, přesněji zatím litrový tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. Postupně však VW chystá svůj 48V mild-hybridní systém rozšířit i na další motorizace Golfu.

Přímý přenos z premiéry nové generace Volkswagenu Golf ve Wolfsburgu můžete sledovat níže. Akce začíná dnes večer v 18:30 hodin.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 12 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 51 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků