Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Historie obytného vozu od Volkswagenu se začala psát již téměř před padesáti lety. Nejnovější vydání se ukáže již za pár týdnů.

Jako když paní učitelka řekne na školním výletě „Máme všechny?“ a zezadu se ozve „Nemáme!“. K doplnění kompletní nabídky omlazených malých užitkových vozů Volkswagenu nám chyběl ještě jeden vůz. Po Transporteru a Multivanu (oba najdete v galerii) nás na své uvedení láká i třetí verze, a to sice obytná California.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Očekávané omlazení veřejnost poprvé uvidí na výstavě karavanů v německém Düsseldorfu na konci srpna. Vedle inovovaného zevnějšku, který bude podle prvních ilustračních snímků kopírovat ostatní dvě verze, se můžeme těšit i na spoustu technických vychytávek.

Vůbec poprvé bude mít California digitální přístrojový štít. Nový bude i infotainment s možností internetového připojení pomocí eSIM. I v tomto voze pak najdete elektronickou stabilizaci proti bočnímu větru a asistent pro jízdu v pruzích.

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Pod kapotou lze očekávat několik variant dvoulitrového dieselu, z nichž ta nejvyšší má výkonem dosáhnout až k dvěma stovkám koní. Hydraulické řízení pak nahradí elektromechanický posilovač. Na bližší informace si budeme muset počkat až do oficiálního uvedení.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků