Nový VW California láká na premiéru. Malý obytňák nikdy nebyl digitálnější

Historie obytného vozu od Volkswagenu se začala psát již téměř před padesáti lety. Nejnovější vydání se ukáže již za pár týdnů.

Jako když paní učitelka řekne na školním výletě „Máme všechny?“ a zezadu se ozve „Nemáme!“. K doplnění kompletní nabídky omlazených malých užitkových vozů Volkswagenu nám chyběl ještě jeden vůz. Po Transporteru a Multivanu (oba najdete v galerii) nás na své uvedení láká i třetí verze, a to sice obytná California.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Očekávané omlazení veřejnost poprvé uvidí na výstavě karavanů v německém Düsseldorfu na konci srpna. Vedle inovovaného zevnějšku, který bude podle prvních ilustračních snímků kopírovat ostatní dvě verze, se můžeme těšit i na spoustu technických vychytávek.

Vůbec poprvé bude mít California digitální přístrojový štít. Nový bude i infotainment s možností internetového připojení pomocí eSIM. I v tomto voze pak najdete elektronickou stabilizaci proti bočnímu větru a asistent pro jízdu v pruzích.

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Pod kapotou lze očekávat několik variant dvoulitrového dieselu, z nichž ta nejvyšší má výkonem dosáhnout až k dvěma stovkám koní. Hydraulické řízení pak nahradí elektromechanický posilovač. Na bližší informace si budeme muset počkat až do oficiálního uvedení.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

včera | Svět motorů | 48 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků