Nový VW Caddy přijede i jako Mini Camper. Obytňák máme na prvních ilustracích

Novou generaci „kedyny“ už Volkswagen chystá také v praktické kempingové variantě. První ilustrace vypadají fakt slušně.

Po únorovém představení nové generace Volkswagenu Caddy v klasické osobní i užitkové verzi se pomalu chystá na scénu další verze praktického modelu. Německá značka nyní vypustila první ilustrace kempingové varianty Mini Camper, která hledí na víkendová dobrodružství pro malé rodiny nebo páry.

Volkswagen Caddy již oficiálně: Na digitálního dělníka si musíte zvyknout

Volkswagen Caddy již oficiálně: Na digitálního dělníka si musíte zvyknout

V interiéru Mini Camperu tak zaujme především dvoulůžko uložené na sklopené druhé řadě sedaček, pod kterým zůstává místo pro zavazadla. Lůžko bude mít na délku skoro 2 metry, další odkládací prostory (a taky větší soukromí) zajišťují kapsy zavěšené na zadních oknech a na hvězdy bude v noci výhled přes velké, volitelné panoramatické okno (s regulací propustnosti světla).

Ve výbavě se nejspíše objeví i skládací stolek a křesla, a jak nasvědčují ilustrace, k zádi vozu bude možné připojit velký stan, takže Caddy se stane průchozí součástí celého příbytku. Pro pohodlnější cestování pak VW zmiňuje i systém Travel Assist kombinující funkce adaptivního tempomatu a udržování jízdy v pruhu. Chybět nebude ani Trailer Assist ke snadnějšímu připojení přívěsu.

Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

Po stránce motorizací lze čekat výběr z oznámených jednotek klasických verzí nového Caddy, tedy dvoulitrové TDI o výkonu 55 kW (75 k) až 90 kW (122 k) nebo benzinové 1.5 TSI o síle 84 kW (116 k). V závislosti na vybrané motorizaci bude k mání i automatická převodovka či pohon všech kol 4Motion.

Přesné datum premiéry zatím neznáme, k odhalení malého kempingového Caddy má nicméně dojít během září.

Galerie doplněná o novou generaci VW Caddy Life.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků