Nový Volkswagen Passat

Po nedávném představení Pola GTI přichází wolfsburgská automobilka s další významnou novinkou – inovovanou verzí svého největšího modelu Passat.
Nový Volkswagen Passat
Po nedávném představení Pola GTI přichází wolfsburgská automobilka s další významnou novinkou – inovovanou verzí svého největšího modelu Passat.

Volkswagen Passat prošel důkladnou omlazovací kůrou a dostalo se mu pořádné porce technických a stylistických vylepšení. Dokladem toho je i skutečnost, že plných pět z osmi nabízených motorů je nových.

Na přepracované karoserii upoutá především nově tvarovaná příď i záď. Chromovaná mřížka chladiče inspirovaná studií AAC nastoluje základní designovou koncepci nového Passatu – písmeno V. V-tvar najdeme i na předním nárazníku a kapotě. Celkový výraz přídě vhodně doplňují dvojité přední světlomety překryté čirým krycím sklem, které mohou využívat i bi-xenonovou technologii. (bi-xenonová technologie umožňuje využívat xenonovou výbojku i pro dálková světla).

Zadní světlomety sahají až k samotné zadní hraně víka zavazadlového prostoru. Protože i zadním světlometu jsou dvě samostatné čočky není možné nový Passat přehlédnou i v noci.

Jemné linie nové karoserie jsou patrné i na zavazadlovém prostoru a v závislosti na úrovni výbavy je elegance Passatu ještě zvýšena chromovanou lištou kolem dokola.

Nový Passat se bude vyrábět, stejně jako současný model, ve dvou karosářských variantách. Jsou jimi sedan a kombi, u Volkswagenu tradičně nazývané Variant. V Passatu je tradičně kladen velký důraz na vybavené interiéru a bezpečnost posádky.

Jak již bylo napsáno, pro nový Passat bude k dispozici celkem osm motorů. Z toho bude pět benzínových a tři dieselové. Nabídka benzínových motorů začíná u čtyřválce s výkonem 101 ks a končí u známého šestiválce s výkonem 193 ks.

Nabídka dieselových motorů zahrnuje známý dieselový šestiválec s výkonem 150 koní a dva nové motory s výkony 100 a 130 koní.

Přes výrazné změny k lepšímu jak v designu, tak ve výbavě, bude nový Passat celkově levnější než stávající model. Cena základního modelu by neměla překročit hranici 40 000 DM, tedy asi 750 000,- Kč.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků