Nový Volkswagen Passat bude pěkně nabroušený kousek

Podle neoficiálních informací jednoho zahraničního motoristického serveru by se měl příští rok objevit nástupce Volkswagenu Passat. Koncern chce údajně ve střední třídě tvrdě zatopit Mercedesu a BMW. Passat bude postaven na novém podvozku, který bude o deset centimetrů delší než u současné generace – délka se tedy protáhne na 4800 mm, čímž se jen potvrdí statut etalonu třídy.

O mnoho zajímavější jsou informace o pohonných jednotkách. Vrchol nabídky tentokrát nebude ležet u osmiválcového čtyřlitru (W8) o výkonu 202 kW/275 k, nýbrž u přeplňované varianty s označením R40 (podobně jako Golf R32) a výkonem 294 kW/400 k! Pakliže BMW označuje své vrcholné modely kouzelným písmenem „M“, Audi „S“ a Mercedes-Benz spoléhá na zkratku „AMG“ – Volkswagen najíždí na řadu „R“, podobně jako má Volvo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Podle těchto snímků VW ještě stále neupustil od konzervatismu.
Že by se chystala i verze kupé?

Klepněte pro větší obrázek
Mix současného Passatu a Phaetonu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků