Nový Volkswagen ID.4 se maskuje za Opel. Jeho design už ale nikoho nepřekvapí

Crossover z rodiny elektromobilů ID od Volkswagenu prochází testováním. Pozornost chce ale chytrým maskováním hodit na jinou německou značku.

Nejnovější elektromobil Volkswagenu se vytrvale testuje a silně maskované prototypy byly opět zahlédnuty na veřejnosti. Přestože nám značka nedávno ukázala takřka produkční verzi na oficiálním fotkách, tento natočený prototyp se ještě ukazuje s maskováním, které má připomínat poslední vozy Opelu.

Chytrá maskování připomínající modely jiných značek nejsou v automobilovém průmyslu ničím novým, navíc když víme, že také Opel chystá nové čistě elektrické modely pod střechou francouzského koncernu PSA. V tomto případě už je ale docela jasné, jak bude výsledek od Volkswagenu vypadat.

VW ID.1 do prodeje nespěchá. Takto může vypadat nástupce elektromobilu e-up!

VW ID.1 do prodeje nespěchá. Takto může vypadat nástupce elektromobilu e-up!

Samozřejmostí je využití designového jazyku, který přivedl elektrický hatchback ID.3. Maska bez dominantní mřížky, poměrné úzké LED světlomety propojené osvětleným panelem kolem loga VW, odhalené plastové plochy nárazníků i vysokých prahů nebo opět propojené zadní LED svítilny s dynamickou grafikou.

ID.4 se bude vyznačovat proporcemi s výrazněji splývající linií střechy, což už dříve naznačil koncept ID. Crozz. Základem bude pochopitelně platforma MEB, postupně využívána u všech elektrických modelů koncernu VW a tedy rovněž chystané Škody Enyaq.

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Jako první dorazí ID.4 jako zadokolka, pohon všech kol bude následovat později. Baterie bude umístěna v podlaze uprostřed vozu a měla by vystačit až na 500 km jízdy. Přehled motorizací a akumulátorů automobilka zatím neodhaluje, očekáváme ale velkou podobnost s ID.3.

Novinka by se měla na trhu objevit ještě letos, stejně jako hatchback ID.3. Crossover bude globálním modelem, uveden bude jak v Evropě, tak na trhu Severní Ameriky a Číny.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků