Nový Volkswagen Golf spatřen bez maskování. Je tohle ostré GTI?

Po řadě maskovaných prototypů se nyní zřejmě povedlo zachytit v provozu již kompletně odhalenou osmou generaci Volkswagenu Golf. Ke všemu nejspíš ve variantě GTI.

V pořadí již osmá generace Volkswagenu Golf má jít do výroby v červnu příštího roku, nicméně po několika vyfocených prototypech se nyní zřejmě podařilo na veřejnosti zachytit i jeden kompletně odhalený exemplář. Vše přitom nasvědčuje tradiční ostré variantě GTI. Záběry nového Volkswagenu se objevily na facebookovém profilu Tuned Automotive Magazine.

Zatímco u předchozích špionážních fotek jsme si museli odmyslet maskovací fólie a „osmičkový“ Golf měl zaujmout úzkými předními světlomety a mřížkou chladiče, v tomto případě bychom se už měli dívat na konečný design přídě – světlomety tedy nebudou zas tak miniaturní a mřížka chladiče bude na ně navazovat podobně jako u současných modelů Volkswagenu.

Nízká světlá výška, velká litá kola a přední nárazník s velkými otvory přívodu vzduchu pak nasvědčují zachycení ostré verze GTI. Jak už víme, nový Golf si ponechá základ v platformě MQB, ale jeho pohonná ústrojí mají být standardně mild-hybridy, a to rovněž v případě GTI. S přeplňovaným dvoulitrem a elektrickou výpomocí se tak u hot hatche počítá s výkonem okolo 220 kW (300 koní), přičemž Golf R s pohonem všech kol půjde po výkonnostní stránce ještě dál.

Elektrifikaci ve formě 48V systému s pomocným startér/generátorem má ostatně čekat většina motorizací nového Golfu. Mezi motory se určitě objeví současný 1,5litrový čtyřválec s funkcí deaktivace poloviny válců. Dle všeho ale Volkswagen pracuje také na zbrusu novém litrovém tříválci a taktéž dvoulitrovém naftovém čtyřválci s nižší spotřebou a „zelenějšími“ emisemi.

Volkswagen přemýšlí o ukončení Golfu Variant. O kombík prý už není zájem

Volkswagen přemýšlí o ukončení Golfu Variant. O kombík prý už není zájem

Dříve se také objevily spekulace, že Volkswagen s novou generací Golfu ukončí nabídku kombi verze Variant, jelikož o praktičtější model již není takový zájem. Na druhou stranu bude standardní hatchback zase o cosi větší, kdy nabídne i větší rozvor pro více místa v interiéru. Uvnitř vyšších výbav pak chce VW uvést modernější technologie ve formě dotykových ploch a rovněž zakomponování funkcí autonomního řízení.

„Nový Golf povede Volkswagen do éry plně propojených vozů s rozšířenými funkcemi autonomní jízdy. Bude mít více softwaru než kdykoli předtím, vždy bude online a jeho digitální kokpit a asistenční systémy budou měřítkem, pokud jde o konektivitu a bezpečnost,“ řekl dříve Karlheinz Hell, člen představenstva automobilky Volkswagen.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků