Nový Volkswagen Golf přijde skoro o rok později

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že šestá generace Golfu se neobjeví na trhu na počátku příštího roku, ale až na jeho konci. Dle vyjádření automobilky je to proto, že současný Golf se prodává velmi dobře, a tak není důvod k tak rychlé obměně.

Toto vyjádření ovšem zcela popírá původní informace, které hovořily naopak o tom, že Volkswagen urychleně pracuje na nástupci, protože o pětkový Golf není takový zájem, jaký by si automobilka představovala.

Pravda bude určitě někde uprostřed. Jen těžko mohli šéfové Volkswagenu změnit názor na to, že současný model je až příliš nafouknutý, konzervativní a chybí mu jakákoli atraktivita, kterou nová konkurence jako Civic či Bravo nepostrádají ani v nejmenším. Právě to se má u nové generace změnit a Golf by měl být velmi pohledným vozem - prý. Proč tedy onen odklad? Proslýchá se, že Volkswagen prostě není v této chvíli schopen dostát původnímu termínu, protože Golf VI prostě není zdaleka hotový a ani v daném termínu nebude.

Pokud tedy čekáte na příchod nového Golfu, abyste si doplnili sbírku vozů ve své garáží, máte dost času si svůj nákup ještě pořádně rozmyslet.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků