Nový Volkswagen Golf přijde skoro o rok později

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že šestá generace Golfu se neobjeví na trhu na počátku příštího roku, ale až na jeho konci. Dle vyjádření automobilky je to proto, že současný Golf se prodává velmi dobře, a tak není důvod k tak rychlé obměně.

Toto vyjádření ovšem zcela popírá původní informace, které hovořily naopak o tom, že Volkswagen urychleně pracuje na nástupci, protože o pětkový Golf není takový zájem, jaký by si automobilka představovala.

Pravda bude určitě někde uprostřed. Jen těžko mohli šéfové Volkswagenu změnit názor na to, že současný model je až příliš nafouknutý, konzervativní a chybí mu jakákoli atraktivita, kterou nová konkurence jako Civic či Bravo nepostrádají ani v nejmenším. Právě to se má u nové generace změnit a Golf by měl být velmi pohledným vozem - prý. Proč tedy onen odklad? Proslýchá se, že Volkswagen prostě není v této chvíli schopen dostát původnímu termínu, protože Golf VI prostě není zdaleka hotový a ani v daném termínu nebude.

Pokud tedy čekáte na příchod nového Golfu, abyste si doplnili sbírku vozů ve své garáží, máte dost času si svůj nákup ještě pořádně rozmyslet.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků