Nový Volkswagen Golf přijde skoro o rok později

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že šestá generace Golfu se neobjeví na trhu na počátku příštího roku, ale až na jeho konci. Dle vyjádření automobilky je to proto, že současný Golf se prodává velmi dobře, a tak není důvod k tak rychlé obměně.

Toto vyjádření ovšem zcela popírá původní informace, které hovořily naopak o tom, že Volkswagen urychleně pracuje na nástupci, protože o pětkový Golf není takový zájem, jaký by si automobilka představovala.

Pravda bude určitě někde uprostřed. Jen těžko mohli šéfové Volkswagenu změnit názor na to, že současný model je až příliš nafouknutý, konzervativní a chybí mu jakákoli atraktivita, kterou nová konkurence jako Civic či Bravo nepostrádají ani v nejmenším. Právě to se má u nové generace změnit a Golf by měl být velmi pohledným vozem - prý. Proč tedy onen odklad? Proslýchá se, že Volkswagen prostě není v této chvíli schopen dostát původnímu termínu, protože Golf VI prostě není zdaleka hotový a ani v daném termínu nebude.

Pokud tedy čekáte na příchod nového Golfu, abyste si doplnili sbírku vozů ve své garáží, máte dost času si svůj nákup ještě pořádně rozmyslet.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků