Nový VW Golf spatřen u fast foodu. I testovací řidiči jsou jenom lidi…

Osmá generace Volkswagenu Golf byla spatřena při průjezdu Drive-Thru u McDonaldu. Testovací jezdci se s autem zřejmě moc netají.

Předprodukční prototyp nového Golfu bych zachycen v 5dveřovém provedení v černé barvě. Nová generace jednoho z nejprodávanějších automobilů na světě se představí sice až v létě, obrázek si ale můžete udělat už teď. Na první pohled není vidět příliš změn, novinka působí v porovnání se sedmou generací o trochu uhlazenějším dojmem. Designový jazyk, který funguje již od šesté generace, projde jen lehkou modernizací.

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Osmá generace bude stát na modifikované platformě MQB Evo a nabídne podobné jízdní vlastnosti jako předchůdce. Vůz by ale měl zhubnout až o sedmdesát kilogramů a nabídnout více prostoru v kabině. Změny se dočká nabídka pohonných ústrojí, která nyní nabídne i dieselový mild-hybrid. O plug-in hybridu zatím nebyla řeč, ale vzhledem k tomu, že tuto verzi nabízí už současný Golf, nemůže o něm být pochyb.

Víme také, že základní motor bude nejspíš 1.0 TSI, který najdete i v novém Polu. Potvrzené jsou i ostré verze GTI a ještě ostřejší R. O novém GTI se zatím ví, že by mělo nabídnout stejnou porci výkonu jako současné R. Otázkou tedy je, zdali Volkswagen verzi R někam posune, nebo z nabídky zmizí. Kolují ale zvěsti o částečné elektrifikaci.

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Nový Golf nebude muset být uzpůsobený čisté elektrifikaci, protože současně s jeho uvedením přijde i první vůz z chystané elektrické flotily I.D. v podobě kompaktního hatchbacku. Oficiálního představení se dočkáme již toto léto

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků