Nový VW Golf spatřen u fast foodu. I testovací řidiči jsou jenom lidi…

Osmá generace Volkswagenu Golf byla spatřena při průjezdu Drive-Thru u McDonaldu. Testovací jezdci se s autem zřejmě moc netají.

Předprodukční prototyp nového Golfu bych zachycen v 5dveřovém provedení v černé barvě. Nová generace jednoho z nejprodávanějších automobilů na světě se představí sice až v létě, obrázek si ale můžete udělat už teď. Na první pohled není vidět příliš změn, novinka působí v porovnání se sedmou generací o trochu uhlazenějším dojmem. Designový jazyk, který funguje již od šesté generace, projde jen lehkou modernizací.

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Osmá generace bude stát na modifikované platformě MQB Evo a nabídne podobné jízdní vlastnosti jako předchůdce. Vůz by ale měl zhubnout až o sedmdesát kilogramů a nabídnout více prostoru v kabině. Změny se dočká nabídka pohonných ústrojí, která nyní nabídne i dieselový mild-hybrid. O plug-in hybridu zatím nebyla řeč, ale vzhledem k tomu, že tuto verzi nabízí už současný Golf, nemůže o něm být pochyb.

Víme také, že základní motor bude nejspíš 1.0 TSI, který najdete i v novém Polu. Potvrzené jsou i ostré verze GTI a ještě ostřejší R. O novém GTI se zatím ví, že by mělo nabídnout stejnou porci výkonu jako současné R. Otázkou tedy je, zdali Volkswagen verzi R někam posune, nebo z nabídky zmizí. Kolují ale zvěsti o částečné elektrifikaci.

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Nový Golf nebude muset být uzpůsobený čisté elektrifikaci, protože současně s jeho uvedením přijde i první vůz z chystané elektrické flotily I.D. v podobě kompaktního hatchbacku. Oficiálního představení se dočkáme již toto léto

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

dnes | Svět motorů | 4 příspěvky
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků