Nový VW Golf spatřen u fast foodu. I testovací řidiči jsou jenom lidi…

Osmá generace Volkswagenu Golf byla spatřena při průjezdu Drive-Thru u McDonaldu. Testovací jezdci se s autem zřejmě moc netají.

Předprodukční prototyp nového Golfu bych zachycen v 5dveřovém provedení v černé barvě. Nová generace jednoho z nejprodávanějších automobilů na světě se představí sice až v létě, obrázek si ale můžete udělat už teď. Na první pohled není vidět příliš změn, novinka působí v porovnání se sedmou generací o trochu uhlazenějším dojmem. Designový jazyk, který funguje již od šesté generace, projde jen lehkou modernizací.

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Osmá generace bude stát na modifikované platformě MQB Evo a nabídne podobné jízdní vlastnosti jako předchůdce. Vůz by ale měl zhubnout až o sedmdesát kilogramů a nabídnout více prostoru v kabině. Změny se dočká nabídka pohonných ústrojí, která nyní nabídne i dieselový mild-hybrid. O plug-in hybridu zatím nebyla řeč, ale vzhledem k tomu, že tuto verzi nabízí už současný Golf, nemůže o něm být pochyb.

Víme také, že základní motor bude nejspíš 1.0 TSI, který najdete i v novém Polu. Potvrzené jsou i ostré verze GTI a ještě ostřejší R. O novém GTI se zatím ví, že by mělo nabídnout stejnou porci výkonu jako současné R. Otázkou tedy je, zdali Volkswagen verzi R někam posune, nebo z nabídky zmizí. Kolují ale zvěsti o částečné elektrifikaci.

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Nový Golf nebude muset být uzpůsobený čisté elektrifikaci, protože současně s jeho uvedením přijde i první vůz z chystané elektrické flotily I.D. v podobě kompaktního hatchbacku. Oficiálního představení se dočkáme již toto léto

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků