Nový VW Golf spatřen u fast foodu. I testovací řidiči jsou jenom lidi…

Osmá generace Volkswagenu Golf byla spatřena při průjezdu Drive-Thru u McDonaldu. Testovací jezdci se s autem zřejmě moc netají.

Předprodukční prototyp nového Golfu bych zachycen v 5dveřovém provedení v černé barvě. Nová generace jednoho z nejprodávanějších automobilů na světě se představí sice až v létě, obrázek si ale můžete udělat už teď. Na první pohled není vidět příliš změn, novinka působí v porovnání se sedmou generací o trochu uhlazenějším dojmem. Designový jazyk, který funguje již od šesté generace, projde jen lehkou modernizací.

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Volkswagen začal v Česku prodávat vrchol řady Golf GTI. Za TCR si připlatíte

Osmá generace bude stát na modifikované platformě MQB Evo a nabídne podobné jízdní vlastnosti jako předchůdce. Vůz by ale měl zhubnout až o sedmdesát kilogramů a nabídnout více prostoru v kabině. Změny se dočká nabídka pohonných ústrojí, která nyní nabídne i dieselový mild-hybrid. O plug-in hybridu zatím nebyla řeč, ale vzhledem k tomu, že tuto verzi nabízí už současný Golf, nemůže o něm být pochyb.

Víme také, že základní motor bude nejspíš 1.0 TSI, který najdete i v novém Polu. Potvrzené jsou i ostré verze GTI a ještě ostřejší R. O novém GTI se zatím ví, že by mělo nabídnout stejnou porci výkonu jako současné R. Otázkou tedy je, zdali Volkswagen verzi R někam posune, nebo z nabídky zmizí. Kolují ale zvěsti o částečné elektrifikaci.

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Globální aliance VW a Fordu potvrzena. Očekávejte nové dodávky i pick-upy

Nový Golf nebude muset být uzpůsobený čisté elektrifikaci, protože současně s jeho uvedením přijde i první vůz z chystané elektrické flotily I.D. v podobě kompaktního hatchbacku. Oficiálního představení se dočkáme již toto léto

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků