Nový Volkswagen Caddy se ukazuje na dalších skicách. Projde radikální proměnou?

K odhalení čtvrté generace Volkswagenu Caddy dojde v únoru. Techniku bude nejspíš sdílet s novým Golfem.

Peugeot Rifter a Ford Connect budou mít již brzy staronového konkurenta. Volkswagen zveřejnil další dvojici grafických renderů nové generace malého užitkového vozu Caddy. Oproti předchozí grafické práci je o trochu blíže sériové podobě. Můžeme si tak nyní udělat lepší obrázek o tom, jak bude čtvrtá generace tohoto úspěšného modelu vypadat.

Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

Oproti předchozí generaci to vypadá na velkou změnu designu. Caddy vypadá poměrně ostře a má pravítkem řezané linky. Světla pak mají typický podpis současných Volkswagenů. Ale znáte to, realita může být nakonec jiná.

Stejně jako u starého modelu bude i novinka k mání také v rodinné verzi, tedy jako MPV. Ve standardu bude mít Caddy klasické víko kufru otevírané směrem nahoru a dvoukřídlé dveře budou až za příplatek. Volkswagen také informuje, že Caddy nabídne zákazníkům největší panoramatickou střechu z celého segmentu. 

TEST Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi 130: Dělník intelektuál

TEST Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi 130: Dělník intelektuál

Caddy bude sdílet upravenou platformu MQB s novým Golfem. Znamená to tedy, že s ním může sdílet i pohonná ústrojí, včetně mild-hybridních a plug-in hybridních jednotek. Stejný vztah se může promítnout i do interiéru. Jak moc radikální budou změny u nového VW Caddy se dozvíme již v únoru, kdy dojde k oficiální premiéře.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků