Nový V-Power od Shellu

Palivo Shell V-Power je českým motoristům k dispozici již téměř tři roky a za tu dobu si získalo mnoho příznivců. Protože vývoj jde stále kupředu, společnost Shell se rozhodla Shell V-Power inovovat.
Nový V-Power od Shellu
Shell V-Power je bezolovnatý benzin obsahující prostředek Friction Modifier, díky kterému palivo získává zcela unikátní vlastnosti. Tato vylepšení byla do produktu zakomponována tak, aby řidiči používajícímu Shell V-Power přinesla maximum výhod a aby tyto výhody pocítil od prvního natankování. Česká republika je prvním místem na světě, kde je inovovaný Shell V – Power představen, představení se uskutečnilo na včerejší tiskové konferenci v prostorách kbelského letiště.

Nový Shell V-Power obsahuje prostředek Friction Modifier. A co to znamená pro řidiče a jeho vůz? Jednak snížení tření pístu ve válci, ale především více síly a výkonu, které pocítí hned po prvním natankování. Palivo se při hoření vypařuje a oddělují se z něj částice Friction Modifier, snášející vyšší tepelné zatížení a dostávající se na stěny válců. Tím se vytváří tenký dodatečný třecí film, doplňující film tvořený olejem z klikové skříně. Díky této dvojnásobné ochraně se snižuje tření pístů ve válcích zejména při tzv. studených startech, kdy v prvních okamžicích po spuštění motoru hrozí nedostatečné mazání jeho pohyblivých částí.

Nový Shell V-Power zdokonaluje spalovací proces. Motor nového automobilu opouštějícího továrnu je v perfektním stavu, ale časem se na hladkém povrchu sacího systému motoru (sběrného potrubí, sacího kanálu a ventilu) vytvářejí usazeniny z paliva a z maziva, které vznikají částečnou oxidací a mají negativní vliv na jízdní vlastnosti vozu. Usazeniny nepříznivě ovlivňují nejen akceleraci, ale i maximální výkon při konstantní rychlosti (například při jízdě po dálnici). Houbový efekt usazenin vede k omezení množství paliva, které je k dispozici pro spalování, a tedy i k poklesu výstupního výkonu. Absorbované palivo uvolněné z usazenin se nespálí úplně, čímž se zvyšují emise výfukových plynů.

Nový Shell V-Power navíc čistí ještě lépe a dokonaleji, dokáže díky svému složení odstranit již usazené nečistoty a zabránit tvorbě nečistot nových. S usazeninami v motoru můžete bojovat kdykoliv. Běžné přísady dokáží pouze potlačit vytváření usazenin na nových sacích ventilech. Účinně upravené palivo Shell V-Power však proniká póry usazenin, rozmělňuje je a nakonec je rozpouští.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků