Nový Top Gear má datum premiéry. LeBlanc, Harris a Reid se vrátí už příští víkend

Po nedávném uvedení první upoutávky již známe i datum premiéry nové řady motoristické show Top Gear.

Premiéra nové 26. řady Top Gearu je na spadnutí. Britská stanice BBC po chvilce čekání konečně zveřejnila datum návratu nové řady na obrazovky. Trojka Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid se tak opět ukáže v řadě úžasných aut již v neděli 17. února večer na BBC Two nebo na internetovém přehrávači BBC iPlayer. Fanoušci z ČR si však k Top Gearu najdou cestu určitě jiným způsobem...

Trochu překvapivě tedy bude Top Gear nasazen v období, kdy ještě stále probíhá třetí sezóna konkurenčního The Grand Tour s partou okolo Jeremyho Clarksona. Upoutávka na nový Top Gear nám už přitom napověděla, co všechno můžeme od nadcházejících epizod čekat. Teď se ale dozvídáme pár dalších informací.

Chris Harris z Top Gearu naboural své Porsche 911 GT3. Střetl se s pick-upem

Chris Harris z Top Gearu naboural své Porsche 911 GT3. Střetl se s pick-upem

Moderátoři se budou například snažit mezi superauty najít nejlepší alternativu rodinného kombíku (Ferrari GTC4Lusso vs. Porsche Panamera), dojde na off-road závod v malých autech s pohonem 4x4 (Fiat Panda Cross vs. Suzuki Ignis) a testem projde i nový Bentley Continental GT nebo Porsche 911 GT2 RS. Mimo to se máme těšit i na závodění v luxusních ojetinách za cenu nové Dacie Sandero a zahraniční „road trip“ bude zahrnovat cestování po Srí Lance v tříkolkách tuk-tuk.

V pořadí 26. řada Top Gearu bude mimochodem poslední pro dosavadní trio moderátorů. Matt LeBlanc a také Rory Reid se v příštích sezónách neobjeví a nahradí je dvojice Paddy McGuinness, britský moderátor a komik, a Freddie Flintoff, bývalý hráč kriketu, nyní působící jako moderátor. O důvodu změny obsazení a dalších podrobnostech jsme už dříve informovali.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků