Nový systém financování zlepší kvalitu českých vozovek (Apríl)

Dlouhá zima zanechala silnice v katastrofálním stavu. Vozovky pokrývají výtluky různých velikostí, které likvidují podvozky automobilů a nervy řidičů. Na některých místech řidiči mezi dírami statečně kličkují, jinde kličkování vysoká koncentrace děr znemožňuje. Naděje na hladký asfaltový povrch zůstává v nedohlednu, cestáři nemají na důkladnou revizi vozovek peníze. Největší díry se provizorně zalepí, aby se brzy (za několik měsíců) objevily znovu.

Ministerstvo dopravy a Ministerstvo financí navrhlo svérázné řešení, od něhož si slibují tolik potřebné zlepšení kvality českých vozovek. Na speciální dražbě budou rozbité úseky nabízeny firmám. Společnosti, které úsek zakoupí, se zavážou, že silnici opraví. Za svůj čin budou odměněny možností umístit vedle cesty billboard s reklamou. Čím větší úsek firma opraví, tím větší billboard může u cesty postavit. Jeden obří billboard bude možné nahradit několika menšími.

Podle vyjádření tiskové mluvčí Ministerstva dopravy Ludmily Roubcouvé se návrh setkal s pozitivními ohlasy, některé společnosti projevily o financování opravy vozovek zájem. Například Sazka vážně uvažuje nad zakoupením několika desítek kilometrů poškozených silnic v Čechách i na Moravě. Generální ředitel společnosti Sazka Aleš Hušák přiznal, že Sazka požaduje za rozsáhlou investici výjimku v umísťování reklamy. Místo billboardu by ráda vytvořila v obilném poli obrovský obrazec jejího loga identifikovatelný z výšky několika kilometrů.

Tento návrh bohužel narazil na odpor zemědělců, kteří by přišli o značnou část úrody. Jelikož stát odmítl možnost vyplacení poškozených zemědělců, vloží Sazka do opravy vozovek pravděpodobně menší částku, nebo od svého investičního záměru upustí. 


Přejeme hezkého apríla.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků