Nový supersport Mercedesu neponese značku McLaren

V uplynulých dnech Mercedes oznámil představení nového sportovního modelu. Na veřejnost však přišly jen strohé informace, a tak se opět vytvořila půda vhodná pro různé spekulace o tom, co bude vlastně nový model zač.

První detailnější informací je fakt, že se že na vývoji tohoto modelu nebude podílet společnost McLaren, tedy nepůjde o podobný projekt jako v případě modelu SLR. Automobilka také přiznala, že SLR se nedočkal takového úspěchu, jak se očekávalo. Automobilce bude při vývoji pomáhat její oficiální DTM partner, společnost HWA. Zatím vycházíme z toho, že nový model ponese název SLC a do jisté míry bude jakousi „vsuvkou” mezi modely SLR a SL. Podle předběžných informací by model SLC měl mít umístění pod kapotou motor AMG V8 s objemem 6,2 l a výkonem mezi 600-700 koňskými silami.

Model SLC by se měl navíc svým designem podobat modelu SL roadster, mimo toho bude SLC pro co nejmenší hmotnost disponovat karbonovou střechou a dalšími díly z tohoto materiálu.

Dle tiskového mluvčí HWA je to pro ně velká výva, ale zároveň šance dokázat, že jsou lepšími partnery, než McLaren. Již nyní tato spolčenost investovala do rozšíření výrobních kapacit přes 130 mil. korun.

Nezůstává nám tedy nic jiného, než trpělivě očekávat oficiální představení tohoto modelu, nebo alespoň uvolnění ještě přesnějších informací.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků