Nový supersport Mercedesu neponese značku McLaren

V uplynulých dnech Mercedes oznámil představení nového sportovního modelu. Na veřejnost však přišly jen strohé informace, a tak se opět vytvořila půda vhodná pro různé spekulace o tom, co bude vlastně nový model zač.

První detailnější informací je fakt, že se že na vývoji tohoto modelu nebude podílet společnost McLaren, tedy nepůjde o podobný projekt jako v případě modelu SLR. Automobilka také přiznala, že SLR se nedočkal takového úspěchu, jak se očekávalo. Automobilce bude při vývoji pomáhat její oficiální DTM partner, společnost HWA. Zatím vycházíme z toho, že nový model ponese název SLC a do jisté míry bude jakousi „vsuvkou” mezi modely SLR a SL. Podle předběžných informací by model SLC měl mít umístění pod kapotou motor AMG V8 s objemem 6,2 l a výkonem mezi 600-700 koňskými silami.

Model SLC by se měl navíc svým designem podobat modelu SL roadster, mimo toho bude SLC pro co nejmenší hmotnost disponovat karbonovou střechou a dalšími díly z tohoto materiálu.

Dle tiskového mluvčí HWA je to pro ně velká výva, ale zároveň šance dokázat, že jsou lepšími partnery, než McLaren. Již nyní tato spolčenost investovala do rozšíření výrobních kapacit přes 130 mil. korun.

Nezůstává nám tedy nic jiného, než trpělivě očekávat oficiální představení tohoto modelu, nebo alespoň uvolnění ještě přesnějších informací.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků