Nový supersport Mercedesu neponese značku McLaren

V uplynulých dnech Mercedes oznámil představení nového sportovního modelu. Na veřejnost však přišly jen strohé informace, a tak se opět vytvořila půda vhodná pro různé spekulace o tom, co bude vlastně nový model zač.

První detailnější informací je fakt, že se že na vývoji tohoto modelu nebude podílet společnost McLaren, tedy nepůjde o podobný projekt jako v případě modelu SLR. Automobilka také přiznala, že SLR se nedočkal takového úspěchu, jak se očekávalo. Automobilce bude při vývoji pomáhat její oficiální DTM partner, společnost HWA. Zatím vycházíme z toho, že nový model ponese název SLC a do jisté míry bude jakousi „vsuvkou” mezi modely SLR a SL. Podle předběžných informací by model SLC měl mít umístění pod kapotou motor AMG V8 s objemem 6,2 l a výkonem mezi 600-700 koňskými silami.

Model SLC by se měl navíc svým designem podobat modelu SL roadster, mimo toho bude SLC pro co nejmenší hmotnost disponovat karbonovou střechou a dalšími díly z tohoto materiálu.

Dle tiskového mluvčí HWA je to pro ně velká výva, ale zároveň šance dokázat, že jsou lepšími partnery, než McLaren. Již nyní tato spolčenost investovala do rozšíření výrobních kapacit přes 130 mil. korun.

Nezůstává nám tedy nic jiného, než trpělivě očekávat oficiální představení tohoto modelu, nebo alespoň uvolnění ještě přesnějších informací.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 39 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků