Nový supersport Mercedesu neponese značku McLaren

V uplynulých dnech Mercedes oznámil představení nového sportovního modelu. Na veřejnost však přišly jen strohé informace, a tak se opět vytvořila půda vhodná pro různé spekulace o tom, co bude vlastně nový model zač.

První detailnější informací je fakt, že se že na vývoji tohoto modelu nebude podílet společnost McLaren, tedy nepůjde o podobný projekt jako v případě modelu SLR. Automobilka také přiznala, že SLR se nedočkal takového úspěchu, jak se očekávalo. Automobilce bude při vývoji pomáhat její oficiální DTM partner, společnost HWA. Zatím vycházíme z toho, že nový model ponese název SLC a do jisté míry bude jakousi „vsuvkou” mezi modely SLR a SL. Podle předběžných informací by model SLC měl mít umístění pod kapotou motor AMG V8 s objemem 6,2 l a výkonem mezi 600-700 koňskými silami.

Model SLC by se měl navíc svým designem podobat modelu SL roadster, mimo toho bude SLC pro co nejmenší hmotnost disponovat karbonovou střechou a dalšími díly z tohoto materiálu.

Dle tiskového mluvčí HWA je to pro ně velká výva, ale zároveň šance dokázat, že jsou lepšími partnery, než McLaren. Již nyní tato spolčenost investovala do rozšíření výrobních kapacit přes 130 mil. korun.

Nezůstává nám tedy nic jiného, než trpělivě očekávat oficiální představení tohoto modelu, nebo alespoň uvolnění ještě přesnějších informací.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků