Nový sporťák od Toyoty se ukáže už v lednu. Bude jiný, než na jaké jsme zvyklí

SUV, hybridy a elektromobily - to jsou dnešní hlavní trendy v automobilovém světě. Toyota ale už brzy udělá radost těm, kteří shánějí malý a obratný sporťák. Dokonce sporťák s překvapením!

Dlouholetým vývojem hybridů si Toyota vybudovala image značky, která má v Evropě s ekologickými vozy asi největší zkušenosti. Zároveň tím ale dokonale zazdila fakt, že kdysi dělala slušná sportovní auta. Uvědomila si to v době, kdy už se sama nezabývá hlavně hybridy, ale vstupuje také do řeky elektromobilů. A protože má oproti konkurenci skluz, skočila do vývoje sporťáků rovnýma nohama.

Potvrzeno: Ostré Toyoty Yaris se zase dočkáme. Půjde o pravý homologační speciál

Potvrzeno: Ostré Toyoty Yaris se zase dočkáme. Půjde o pravý homologační speciál

Nemá smysl otevírat diskusi, jestli je nová Toyota GR Supra dobré sportovní auto, nebo ne. Nám se líbí, chápeme spolupráci s BMW a dost možná byla tím nejlepším, co se mohlo stát. U jednoho modelu ale Toyota nezůstane a teď zrovna nemám na mysli již rozdané karty pro vývoj nástupce lehké zadokolky GT86. Využije zkušenosti z rallye a představí auto, které dnes nemá v mainstreamovém segmentu obdoby.

Řídili jsme novou Toyotu GR Supra: Kašlete na původ! Buďte rádi, že je tady

Řídili jsme novou Toyotu GR Supra: Kašlete na původ! Buďte rádi, že je tady

Využije příchodu nové generace hatchbacku Yaris. Na jeho základě vznikne sportovní derivát GR Yaris, který se nedávno ukázal v oficiálních upoutávkách. Podle všeho ani náhodou nepůjde o nesourodou směs skvělého podvozku a slabého hybridního pohonu, jakou nám nedávno ukázala Toyota Yaris GR-Sport Hybrid, a dokonce ani k dokonalosti vyladěné náčiní odkazující na Yaris GRMN.

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Toyota Supra jde na dračku! Pro letošní rok už v Evropě hlásí vyprodáno

Po supře půjde o druhý sportovní model GR (Gazoo Racing), což znamená, že by jeho výroba nemusela být striktně omezená počtem kusů jako v případě Yarisu GRMN. Toyota říká, že připravuje silniční sportovní vůz inspirovaný světem rallye, jehož prototyp už dokonce testoval Akio Toyoda, prezident Toyoty, vystupující pod označením „Morizo“. A byla to jízda.

Nová Toyota Yaris oficiálně: Toto má být nový nejbezpečnější malý vůz světa

Nová Toyota Yaris oficiálně: Toto má být nový nejbezpečnější malý vůz světa

Několik fotek prototypu neřekne více než jedno krátké video, které najdete pod textem. Můžete si poslechnout zvuk motoru, jehož původ a parametry jsou zatím neznámé. A jistě vás i překvapí, že vůz zabírá všema kolama. Něco mi říká, že GR Yaris bude pecka! Oficiální premiéra proběhne v lednu na autosalonu v Tokiu.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků