Nový sporťák dostal tvář od designéra TVR. Pod kapotou modernu nečekejte

Místo jen pro dva lidi, osmiválcový motor a manuální převodovka. To vše navíc zabalené v karoserii od designéra TVR. Tohle bude zajímavé.

Na silnicích se v blíže nespecifikované době objeví sportovní kupé značky Mulholland, kterému dal jméno Graham Mulholland, nadšenec do TVR a zakladatel technologické společnosti Mulholland Group.

Aktuálně se chystá na výrobu svého prvního vozu, kterým bude luxusní kupé Legend 480 pro řidiče s velmi vytříbeným vkusem. Značka odhalila nové grafické návrhy a je vidět, že podobnost s vozy TVR je opravdu silná. Aby také ne, když za vzhledem stojí designér Damian McTaggart, který v TVR dříve pracoval.

Výroba TVR Griffith se stále nerozjela. Továrna se rozpadá, zájemci čekají už třetím rokem

Výroba TVR Griffith se stále nerozjela. Továrna se rozpadá, zájemci čekají už třetím rokem

Cílem je vytvořit sportovní auto pro dva pasažéry s nádechem klasického stylu. Navzdory tomuto velmi futuristickému vzhledu však pod kapotou nebude elektrické ústrojí, jak by určitě někteří čekali. Mulholland Legend 480 bude pohánět osmiválcový motor GM LS3 V8, který poháněl třeba corvetty.

Venku už jsou i čísla. Motor má dosahovat výkonu 353 kW (480 koní) v 6200 otáčkách za minutu. Točivý moment 644 N.m až v 5000 otáčkách nám pak naznačuje, že agregát nebude přeplňovaný. Motor bude zastavěn v tradiční koncepci – motor vpředu, manuální převodovka a pohon zadních kol.

Aston Martin Victor oficiálně: Kombinace One-77 a Vulcanu má 848 koní a manuál

Aston Martin Victor oficiálně: Kombinace One-77 a Vulcanu má 848 koní a manuál

O vůz projevilo zájem téměř 50 lidí. Graham Mulholland totiž není žádný nováček. S jeho jménem jste se mohli setkat již dříve. Běžně se totiž zabývá výrobou karbonových dílů a již v devatenácti letech dodal pár dílů pro Jaguar XJR-15. Aktuálně dodává komponenty do hyperaut.

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků