Nový Smart ForTwo musí do servisů

Automobilka Smart je nucena povolat 1 650 nových Smartů ForTwo do servisů. Důvodem jsou problémy s pojistnými kroužky na řízení, které se mohou uvolnit.

Automobilka danou závadu označila za méně závažnou, ani po uvolnění nedojde k problémům, které by mohly vést k nehodě. Pouze by se snížil komfort jízdy vibracemi volantu.

Prozatím nebyl zjištěn v provozu žádný výskyt uvolněných pojistných kroužků, ale automobilka je chce preventivně vyměnit u dané série vozů.

Akce se týká evropské verze modelu ForTwo, ale automobilka prozatím nezveřejnila, jakých vozů a z jakých zemí se akce týká.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků