Nový šéfdesignér u Fordu

Ford Motor Company jmenovala kreativního ředitele svého nového londýnského designérského studia.
Nový šéfdesignér u Fordu

S účinností od 1. září se jím stane Henrik Fisker. Dánský návrhář byl ke stejnému datu jmenován také ředitelem odpovědným za design značky Aston Martin.

„Henrik Fisker je pro náš tým velkým přínosem,“ zdůraznil J. Mays, viceprezident Fordu pro design. „Spolu s dalšími nováčky našeho týmu přispějí k tomu, aby se naše designérské studio stalo nejlepším na světě. Fisker je nejen talentovaný designér, ale má i výjimečný cit pro obchod, což ho předurčuje pro tuto pozici,“ dodal Mays.

Dánský návrhář přešel do koncernu FMC z funkce prezidenta společnosti Designworks/USA se sídlem v kalifornském Newbury Park – dceřiné společnosti mnichovské automobilky BMW. Pod jeho vedením vznikla řada automobilových prototypů a dalších výrobků - např. mobilních telefonů, cyklistických sedel, snowboardů - pro společnosti na celém světě. Do čela společnosti Designworks/USA byl jmenován v lednu 2000. Předtím pracoval jako designér ve společnosti BMW AG, která je hlavním návrhářským centrem automobilky BMW.

V letech 1992 až 1997 se Henrik Fisker podílel na řadě projektů. K nejvýznamnějším patří výtvarné řešení exteriéru prototypu BMW Z07, určeného pro Tokijský autosalon 1997, a návrh vnějších tvarů roadsteru BMW Z8, který byl uveden do sériové výroby v roce 1999. V letech 1989 až 1992 působil jako návrhář v mnichovském studiu moderního designu BMW Technik GmbH.

Fisker se na podzim letošního roku ujme vedení londýnského designérského studia, dceřiné společnosti koncernu Ford Motor Company. Ve své funkci vnese konkrétnější představy do práce třicetičlenného týmu návrhářů, kteří přicházejí s novými nápady v oblasti designu výrobků i vývoji marketingových strategií expandujících značek, včetně značek sdružených v Premier Automotive Group.

Henrik Fisker se narodil 10. srpna 1963. Vysokoškolské vzdělání získal na fakultě designu Art Center College v americké Pasadeně a na univerzitě ve Švýcarsku.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků