Nový šéfdesignér u Fordu

Ford Motor Company jmenovala kreativního ředitele svého nového londýnského designérského studia.
Nový šéfdesignér u Fordu

S účinností od 1. září se jím stane Henrik Fisker. Dánský návrhář byl ke stejnému datu jmenován také ředitelem odpovědným za design značky Aston Martin.

„Henrik Fisker je pro náš tým velkým přínosem,“ zdůraznil J. Mays, viceprezident Fordu pro design. „Spolu s dalšími nováčky našeho týmu přispějí k tomu, aby se naše designérské studio stalo nejlepším na světě. Fisker je nejen talentovaný designér, ale má i výjimečný cit pro obchod, což ho předurčuje pro tuto pozici,“ dodal Mays.

Dánský návrhář přešel do koncernu FMC z funkce prezidenta společnosti Designworks/USA se sídlem v kalifornském Newbury Park – dceřiné společnosti mnichovské automobilky BMW. Pod jeho vedením vznikla řada automobilových prototypů a dalších výrobků - např. mobilních telefonů, cyklistických sedel, snowboardů - pro společnosti na celém světě. Do čela společnosti Designworks/USA byl jmenován v lednu 2000. Předtím pracoval jako designér ve společnosti BMW AG, která je hlavním návrhářským centrem automobilky BMW.

V letech 1992 až 1997 se Henrik Fisker podílel na řadě projektů. K nejvýznamnějším patří výtvarné řešení exteriéru prototypu BMW Z07, určeného pro Tokijský autosalon 1997, a návrh vnějších tvarů roadsteru BMW Z8, který byl uveden do sériové výroby v roce 1999. V letech 1989 až 1992 působil jako návrhář v mnichovském studiu moderního designu BMW Technik GmbH.

Fisker se na podzim letošního roku ujme vedení londýnského designérského studia, dceřiné společnosti koncernu Ford Motor Company. Ve své funkci vnese konkrétnější představy do práce třicetičlenného týmu návrhářů, kteří přicházejí s novými nápady v oblasti designu výrobků i vývoji marketingových strategií expandujících značek, včetně značek sdružených v Premier Automotive Group.

Henrik Fisker se narodil 10. srpna 1963. Vysokoškolské vzdělání získal na fakultě designu Art Center College v americké Pasadeně a na univerzitě ve Švýcarsku.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků