Nový sedan Škoda se oficiálně jmenuje Slavia. Pro nás není, ale jezdí i v Česku

Kompaktní sedan pro Indii dostal vskutku tradiční jméno sahající hluboko do historie české značky.

Už s představením SUV Kushaq se vědělo, že Škoda plánuje nabídku svých modelů pro indický trh rozšířit. V rámci projektu INDIA 2.0 tak česká automobilka odhaluje jméno a siluetu dalšího lokálního modelu. Kompaktní sedan se bude jmenovat Slavia, představí se letos v zimě a v nabídce zapadne pod v Indii nabízenou Octavii a Superb.

Jméno Slavia má u Škody jistou tradici. Nehledě na to, že stejné označení nesl poslední studentský koncept spideru na základě Scaly, také v případě nového indického sedanu bude odkazovat na samotné začátky automobilky. Pod obchodním označením Slavia totiž zakladatelé Václav Laurin a Václav Klement nabízeli od roku 1896 svá první jízdní kola, později i motocykly.

Kompaktní sedan zapadající do segmentu A0 bude stejně jako SUV Kushaq využívat platformy MQB-A0-IN, která byla speciálně vytvořena pro vozy indického trhu. Z projektu INDIA 2.0, ve kterém za aktivitu koncernu VW v Indii zodpovídá Škoda, už přijelo od Volkswagenu taky malé SUV Taigun, zatímco sourozence Slavie německá značka teprve chystá. V plánu jsou totiž celkem čtyři nové modely pro Indii.

Obdobně jako u Kushaqu zmiňuje Škoda vysoce lokalizovanou výrobu využívající místní zdroje. Až 95 % nového modelu bude vyráběno přímo v Indii, maskovaný prototyp ale můžete potkat i na našich silnicích, tak jak se začátkem týdne poštěstilo nám poblíž Vrchlabí. Pro vozy na modulární platformě MQB-A0-IN byla ostatně v závodě v Púně postavena nová výrobní linka. „Nový sedan Slavia bude elegantní, výkonný a bezpečný, jak indičtí zákazníci od značky Škoda očekávají,“ dodává mladoboleslavská automobilka.

Kushaq má za sebou navzdory pandemii Covid-19 úspěšný start. Od uvedení na trh v červenci 2021 registruje automobilka již více než 10.000 objednávek. A díky nové Slavii pak samozřejmě očekává ještě výraznější nárůst celkových prodejů. V současné době je česká značka zastoupena ve více než 100 městech se 165 prodejními a servisními místy. Do konce roku 2022 se počet poboček zvýší na 225.

Galerie doplněna o Škodu Kushaq.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (4) Další článek: Subaru Forester by mohlo dostat hybrid od Toyoty. Ještě se ale moc neradujme

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz