Nový Seat Leon v roce 2005 (spy photos)

V květnu jsme na AutoRevue.cz zveřejnili možnou podobu nového Leonu. Šlo o poměrně povedené retuše modelu Altea, na obrázcích je Leon nižší a má kliku zadních dveří ve stylu Alfy Romeo. Jinak je podoba s Alteou až příliš výrazná. Nicméně Toledo se od Altee také moc neliší, takže proč by Leon nemohl vypadat právě takto?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší retuše

Když jsem ale psal podrobnější představení nového Toleda, vrtalo mi hlavou, proč by Seat uváděl tři velmi podobná auta, která si budou navzájem konkurovat? Není proto divu, že jsem spekuloval, že nástupcem Leona je právě na jaře uvedená Altea. Odkaz na špionážní fotografie v diskusi k tomu článku ale ukazuje něco jiného: Leon bude samostatným modelem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I zapátral jsem po internetu a našel na serveru Autocity.com retuše Altee, které vychází právě z těchto špionážních fotografií. Oproti předchozím obrázkům (stříbrným Leon) je na nových Leon více odlišný od Altee; má odlišné zadní světlomety, upravenou přední masku a rovněž kliky zadních dveří v C-sloupcích (proto připomíná kupé). Dle Autocity.com bude mít stejnou paletu motorů jako Altea, vyjede na platformě Golfu a verze Cupra dostane motor 2.0T FSI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nejpravděpodobnější podoba nového Leonu

Bude Leon skutečně takový? Na to dá odpověď jen čas.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků