Nový Seat Leon v roce 2005 (spy photos)

V květnu jsme na AutoRevue.cz zveřejnili možnou podobu nového Leonu. Šlo o poměrně povedené retuše modelu Altea, na obrázcích je Leon nižší a má kliku zadních dveří ve stylu Alfy Romeo. Jinak je podoba s Alteou až příliš výrazná. Nicméně Toledo se od Altee také moc neliší, takže proč by Leon nemohl vypadat právě takto?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší retuše

Když jsem ale psal podrobnější představení nového Toleda, vrtalo mi hlavou, proč by Seat uváděl tři velmi podobná auta, která si budou navzájem konkurovat? Není proto divu, že jsem spekuloval, že nástupcem Leona je právě na jaře uvedená Altea. Odkaz na špionážní fotografie v diskusi k tomu článku ale ukazuje něco jiného: Leon bude samostatným modelem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I zapátral jsem po internetu a našel na serveru Autocity.com retuše Altee, které vychází právě z těchto špionážních fotografií. Oproti předchozím obrázkům (stříbrným Leon) je na nových Leon více odlišný od Altee; má odlišné zadní světlomety, upravenou přední masku a rovněž kliky zadních dveří v C-sloupcích (proto připomíná kupé). Dle Autocity.com bude mít stejnou paletu motorů jako Altea, vyjede na platformě Golfu a verze Cupra dostane motor 2.0T FSI.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nejpravděpodobnější podoba nového Leonu

Bude Leon skutečně takový? Na to dá odpověď jen čas.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků