Nový Seat Leon poprvé oficiálně v akci. Ukázal, jak si umí povídat se semafory

Seat začíná s propojováním automobilů a dopravní infrastruktury. Zatím to vypadá velmi zajímavě.

Řidiči vozů Seat budou zanedlouho vědět, jaká barva bude svítit na příštím semaforu. To všechno téměř v reálném čase přímo na obrazovce středového displeje automobilu.

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Tento výsledek je plodem spolupráce Seatu se španělským Generálním ředitelstvím pro dopravu DGT, magistrátem Barcelony a společností ETRA (Electronic Traffic). Systém má fungovat i pro oznámení dopravních nehod třeba na dálnici.

Latence nemá být vyšší než 300 milisekund, jde tedy o přenos v téměř reálném čase, bez postřehnutelného zpoždění. Semafory jsou propojené s ředitelstvím pro dopravu. Jakmile pošlou signál o změně barvy, bude řidič Seatu upozorněn. Může pak pustit nohu z plynu ještě před oranžovou.

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Má to samozřejmě svá ale. V rámci bezpečnosti totiž systém nereaguje, pokud jede řidič nad povolený rychlostní limit. Stačí překročit rychlost o jeden kilometr za hodinu a semafory už s vámi mluvit nebudou. Je to velmi zajímavá technologie, od které si Seat slibuje vyšší bezpečnost na silnicích.

Na zprávě je zajímavá ještě jedna věc. Nová technologie se světu představuje ve videu, ve kterém je hlavním hrdinou nový Seat Leon. Sice jde stále o maskovaný prototyp, ale s některými detaily se netají. Ostatně o tom se můžete přesvědčit ve videu níže.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků