Nový Seat Leon poprvé oficiálně v akci. Ukázal, jak si umí povídat se semafory

Seat začíná s propojováním automobilů a dopravní infrastruktury. Zatím to vypadá velmi zajímavě.

Řidiči vozů Seat budou zanedlouho vědět, jaká barva bude svítit na příštím semaforu. To všechno téměř v reálném čase přímo na obrazovce středového displeje automobilu.

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Tento výsledek je plodem spolupráce Seatu se španělským Generálním ředitelstvím pro dopravu DGT, magistrátem Barcelony a společností ETRA (Electronic Traffic). Systém má fungovat i pro oznámení dopravních nehod třeba na dálnici.

Latence nemá být vyšší než 300 milisekund, jde tedy o přenos v téměř reálném čase, bez postřehnutelného zpoždění. Semafory jsou propojené s ředitelstvím pro dopravu. Jakmile pošlou signál o změně barvy, bude řidič Seatu upozorněn. Může pak pustit nohu z plynu ještě před oranžovou.

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Seat se možná zcela přejmenuje na Cupru. VW z něj chce udělat prémiovou značku

Má to samozřejmě svá ale. V rámci bezpečnosti totiž systém nereaguje, pokud jede řidič nad povolený rychlostní limit. Stačí překročit rychlost o jeden kilometr za hodinu a semafory už s vámi mluvit nebudou. Je to velmi zajímavá technologie, od které si Seat slibuje vyšší bezpečnost na silnicích.

Na zprávě je zajímavá ještě jedna věc. Nová technologie se světu představuje ve videu, ve kterém je hlavním hrdinou nový Seat Leon. Sice jde stále o maskovaný prototyp, ale s některými detaily se netají. Ostatně o tom se můžete přesvědčit ve videu níže.

Seat

Seat byl založen v roce 1950 poté, co se španělská vláda a banky dohodly na spolupráci s Fiatem. První vůz Seat vznikl v roce 1953.

Spolupráce s Fiatem skončila v roce 1982, za čtyři roky do automobilky vlastnicky vstoupil Volkswagen.

Seat Ibiza • Seat Leon •​ Seat Alhambra •​ Seat Ateca •​ Seat Tarraco •​ Seat Arona

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 45 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků