Nový Seat Ibiza přijde na svět v březnu 2008 (první snímky)

Španělská automobilka Seat představí světu novou generaci malého modelu Ibiza na březnovém autosalonu v Ženevě. Nová generace se představí jako v minulosti ve dvou základních karosářských provedeních, tedy jako pěti- a třídveřový hatchback s tím, že druhá verze se představí se zhruba půlročním zpožděním.

I když není finální design vozu znám, bude vycházet ze současné podoby modelů Seat. Design bude působit velmi dynamicky a sportovně a tomu budou sekundovat i motory. V nabídce se objeví cela řada nových agregátů jako je nový přeplňovaný motor 1,2 TSI a také již zavedené jednotky o objemu 1,4 až 1,8 litru s výkony od 65 do 160 koní. Později přijde na trh také ostré provedení s výkonem okolo 180 koní.

Doplněno 25. 2. 2008: Španělská automobilka prozatím tají, jak bude nová Ibiza vypadat, ale to nevadí. Ze snímků z ETKY lze totiž poměrně dobře odhadnout, jak vůz bude vypadat v reálné podobě a to jak z exteriéru, tak z interiéru.

Snímkům sice chybí detaily, ale linie vozu jsou jasné. Podobnost s novým designem, který zahájily modely Toledo a Altea a doplnil Leon, je více než zřejmá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků