Nový Seat Cordoba bude uveden na pařížském autosalonu

Po ibize, která se začala nedávno prodávat, představil Seat novou cordobu. Fyzicky bude uvedena na pařížském autosalonu 26. září a prodávat se začne koncem roku. Vychází ze stejné podlahové plošiny jako ibiza, a tedy i Škoda Fabia či Volkswagen Polo. Oproti staré cordobě tak byl zvětšen rozvor o 17 mm, zároveň se zvětšila šířka o 58 mm a zavazadlový prostor pojme o 30 litrů více.

Přední maska cordoby kopíruje ibizu a i záď dává jasně najevo, z čeho vychází. Nevím jak vám, ale mně ibiza i cordoba silně připomíná záď alfy romeo. Interiér je rovněž stejný jako u ibizy; zkrátka jediným rozdílem záď - cordoba je sedan, ibiza hatchback.

Nová cordoba bude vybavena třemi zážehovými motory a třemi dieselovými. Všechny jsou notoricky známé z ibizy, některé používá i polo či fabia. Benzínové: tříválec 1,2 12V o výkonu 47 kW a dva čtyřválce 1,4 16V o výkonech 55 a 74 kW. Dieselové: 1,9 SDI 47 kW, 1,9 TDI 74 kW a 1,9 TDI 96 kW. Nejsilnější turbodiesel bude vybaven pouze šestistupňovou převodovkou, benzínová 55kW 1,4 pak i automatem.  V nabídce budou celkem tři stupně výbavy, Stella, Sport and Signo stejně jako u ibizy.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků