Nový Seat Cordoba bude uveden na pařížském autosalonu

Po ibize, která se začala nedávno prodávat, představil Seat novou cordobu. Fyzicky bude uvedena na pařížském autosalonu 26. září a prodávat se začne koncem roku. Vychází ze stejné podlahové plošiny jako ibiza, a tedy i Škoda Fabia či Volkswagen Polo. Oproti staré cordobě tak byl zvětšen rozvor o 17 mm, zároveň se zvětšila šířka o 58 mm a zavazadlový prostor pojme o 30 litrů více.

Přední maska cordoby kopíruje ibizu a i záď dává jasně najevo, z čeho vychází. Nevím jak vám, ale mně ibiza i cordoba silně připomíná záď alfy romeo. Interiér je rovněž stejný jako u ibizy; zkrátka jediným rozdílem záď - cordoba je sedan, ibiza hatchback.

Nová cordoba bude vybavena třemi zážehovými motory a třemi dieselovými. Všechny jsou notoricky známé z ibizy, některé používá i polo či fabia. Benzínové: tříválec 1,2 12V o výkonu 47 kW a dva čtyřválce 1,4 16V o výkonech 55 a 74 kW. Dieselové: 1,9 SDI 47 kW, 1,9 TDI 74 kW a 1,9 TDI 96 kW. Nejsilnější turbodiesel bude vybaven pouze šestistupňovou převodovkou, benzínová 55kW 1,4 pak i automatem.  V nabídce budou celkem tři stupně výbavy, Stella, Sport and Signo stejně jako u ibizy.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků