Nový safety car pro letošní sezonu F1 je Mercedes SL63 AMG

Německá automobilka Mercedes-Benz ve spolupráci se společností AMG představila v Ženevě dvojici aut určených pro účely F1. Úkol nového safety car na sebe přebírá nejnovější Mercedes SL63 AMG a nahradí tak černý Mercedes CLK63 z uplynulé sezony. Druhým modelem, který automobilka zasvětila do služeb F1 je Mercedes C63 Estate s přívlastkem AMG a poslouží jako vůz pro záchranáře.

Nový safety car disponuje vysokootáčkovým 6,3litrovým osmiválcem s výkonem 525 koní. Oproti běžné verzi se „bezpečnostní vůz“ liší kromě vzhledu, i řadou technických vylepšení počínaje sportovním výfukovým systémem a výfukovými tlumiči. Modifikován byl i systém chlazení a implantovány byly brzdní kotouče z kompozitních materiálů.
 
Pro snížení hmotnosti bylo použito množstvo karbonových prvků a tak tento „okruhový medvěd“ váží „jen” 1 750 kg, což znamená, že oproti běžné AMG verzi je lehčí o 220 kg.
 
Dvojice vozidel pro novou sezonu se „ve službě“ poprvé objeví již příští týden v Melbourne. Připomeňme jen, že vozy upravené společností AMG se v F1 objevují od sezony 1996.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes SL63 AMG a Mercedes C63 Estate AMG
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků