Nový safety car pro letošní sezonu F1 je Mercedes SL63 AMG

Německá automobilka Mercedes-Benz ve spolupráci se společností AMG představila v Ženevě dvojici aut určených pro účely F1. Úkol nového safety car na sebe přebírá nejnovější Mercedes SL63 AMG a nahradí tak černý Mercedes CLK63 z uplynulé sezony. Druhým modelem, který automobilka zasvětila do služeb F1 je Mercedes C63 Estate s přívlastkem AMG a poslouží jako vůz pro záchranáře.

Nový safety car disponuje vysokootáčkovým 6,3litrovým osmiválcem s výkonem 525 koní. Oproti běžné verzi se „bezpečnostní vůz“ liší kromě vzhledu, i řadou technických vylepšení počínaje sportovním výfukovým systémem a výfukovými tlumiči. Modifikován byl i systém chlazení a implantovány byly brzdní kotouče z kompozitních materiálů.
 
Pro snížení hmotnosti bylo použito množstvo karbonových prvků a tak tento „okruhový medvěd“ váží „jen” 1 750 kg, což znamená, že oproti běžné AMG verzi je lehčí o 220 kg.
 
Dvojice vozidel pro novou sezonu se „ve službě“ poprvé objeví již příští týden v Melbourne. Připomeňme jen, že vozy upravené společností AMG se v F1 objevují od sezony 1996.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes SL63 AMG a Mercedes C63 Estate AMG
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků