Nový Rolls-Royce Ghost šel na skřipec. V prostoru na nohy jej porazí jediné auto

Pijete ročníkové, nebo neročníkové šampaňské? I na tohle musí Rolls-Royce při návrhu auta myslet.

Zbrusu nový Rolls-Royce Ghost si už odbyl i svůj veřejný debut. Britská automobilka však s modelem ještě zcela neskončila. Právě představila prodlouženou verzi vozu s názvem Extended, která má rozvor delší o 170 mm, celkem tedy 3465 mm. RR uvádí, že vyjma modelu Phantom Extended jde o limuzínu s největším prostorem pro posádku na druhé řadě sedadel.

Rolls-Royce Ghost Extended měří 5716 mm na délku, 2148 mm na šířku a 1571 mm na výšku. Dvanáctiválcový motor o výkonu 571 koní a s točivým momentem 850 N.m rozhýbe tuto 2530 kg vážící luxusní limuzínu až na 250 km/h. I přes své obří rozměry dokáže vůz akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

V Range Roveru končí staré diesely V8 a V6. Pod kapotu míří mild-hybridní technika

V Range Roveru končí staré diesely V8 a V6. Pod kapotu míří mild-hybridní technika

Prodloužená verze vozu vznikla během přímého kontaktu se zákazníky. Ti přece nejlépe vědí, jak by vůz měl ve výsledku vypadat a fungovat. Novinkou jsou například zadní sedadla ve stylu byznysového tryskáče, která mají nabídnout nekompromisní pohodlí a luxus. Ve výčtu výbavy pak pochopitelně najdete i velmi neobvyklé položky.

Chladnička mezi zadními sedadly již není nic neobvyklého. Pro nový ghost se však automobilka spojila s profesionálním sommelierem, který pomohl navrhnout chladničku  pro ročníkové i neročníkové šampaňské. Zatímco totiž první z nich se cítí nejlépe v jedenácti stupních, druhé má nejradši šest.

JLR potvrzuje elektrický Range Rover. Společně s elektrickým Jaguarem XJ se však opozdí

JLR potvrzuje elektrický Range Rover. Společně s elektrickým Jaguarem XJ se však opozdí

Z toho důvodu má chladnička dva různé módy, aby byl vybraný nápoj vždy v nejlepší kondici. Toto je jen střípek z toho, co všechno Rolls-Royce Ghost Extended obsahuje. Výčet luxusní výbavy je opět enormní, v zásadě ale velmi podobný tomu ve standardní verzi. Zákazníci mohou vůz již objednávat a k prvním z nich dorazí ještě v tomto roce. Ceny zatím neznáme.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků