Nový Rolls-Royce Boat Tail dohnal vývojáře na pokraj sil. Je perlou luxusních vozů, majitel ho doplnil detaily z vlastních sbírek

O výrobě druhého Rolls-Roycu Boat Tail už delší dobu víme, ale až nyní bylo dílo dokonáno. Jde o unikát, do jehož tvorby se majitel aktivně zapojoval a týmu připravil nelehkou výzvu.

Pro zakázkové oddělení Rolls-Royce Coachbuild je každý nový projekt nejen výzvou, ale také uměleckou interpretací příběhu nového majitele a odrazem jeho charakteru. V minulosti byl už jeden Boat Tail postaven, ale věřte, že i tento představený na Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2022 u břehu jezera Como v severní Itálii je originálem.

Zhotoven byl pro mecenáše umění, jehož rodinný podnik vyrostl na základech otcova obchodu zaměřeném na zpracování perel. Jakožto distingovaný, velice inteligentní a zcestovalý muž věděl přesně co chtěl a mimořádným způsobem doplnil umění čalouníků a karosářů vlastními prvky.

Precizně opracované panely karoserie tvoří obrovské pláty hliníku, které byly rukama mistrů vytvarovány dle vzoru závodních jachet z počátku 20. století. Lak karoserie je kapitola sama pro sebe. Pro inspiraci donesl budoucí majitel designérům čtyři perlorodky, které vybral ze své soukromé sbírky. Následně se tým pokusili co nejvěrněji zachytit barvu vnitřní lastury. Pro Rolls-Royce šlo o jedno z nejnáročnějších zadání v historii zakázkových úprav.  

Základem je třpytivá směs lesku ústřice s odstínem jemné růže, navíc doplněné velkými bronzovými vločkami. Výsledkem je unikátní perleť měnící se v závislosti na světelných podmínkách. Naopak kapota nese kontrastní koňakový odstín obsahující bronzové a hliníkové šupinky. Základ překrývá ledově matný čirý lak. Celkový dojem dotváří mřížka chladiče vyhotovená z masivního hliníkového bloku, na jejímž vrcholu stojí soška Spirit of Ecstasy v růžném zlatě.

Dominantou zádi jsou dvě víka, která po otevření připomínají motýlí křídla. Aby více reflektovaly palubu lodi, tvoří jejich povrch královský ořech, který během let dozrává a vytváří si unikátní přirozenou patinu s koňakovým nádechem. Jde opět o prvek, který majitel vybral sám.

Vnitřek vozu je dokonale sladěn s exteriérem. Charakterizuje ho pečlivý výběr kůží sladěných s ořechovým středovým tunelem a detaily z růžového zlata. Místy má kůže perleťový povrch. Klenotem palubní desky jsou hodiny, které si majitel také vybral ze soukromé sbírky pro svůj decentní design.

Rolls-Royce Boat Tail je úchvatným klenotem, který vlastník hrdě zapakuje do svého muzea moderních i klasických automobilů.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Diskuze (6) Další článek: Jeep Wrangler s osmiválcem si můžete koupit i v Evropě. Prošel sice tuningem, ale je se zárukou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,