Nový Renault Triber je levné SUV, které na českém trhu chybí. Vydrží snad věčně

Jednoduché, robustní, levné a dobře vybavené. Indie má další super auto pro nenáročné rodiny.

Indický trh vítá nového člena rodiny Renault. Ke stávajícím modelům Kwid, Captur a Duster se nyní připojuje prostorné rodinné SUV. Hlavními přednostmi nového modelu jsou sedmimístné uspořádání interiéru a největší zavazadlový prostor ve své kategorii, samozřejmě pokud se třetí řada sedadel vyjme.

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Design není nijak zásadní a působí spíše minimalisticky, po vzoru Dacie. Půjde o jednoduché robustní auto, které musí zvládnout i početné rodiny a vydržet jim pokud možno co nejdéle. Stejně je na tom i interiér, kde je trochu výraznějším prvkem pouze volant.

Neznamená to však, že půjde o nějaký holobyt. Najdete tu digitální přístrojový štít, velký infotainment, LED denní světlomety nebo samozřejmě i klimatizaci. V nabídce motorů se pak zákazníci moc dlouho nezdrží, je totiž jen jeden.

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Tím je litrová jednotka o výkonu 54 kW (72 koní) s maximálním točivým momentem 96 N.m. To samozřejmě nejsou nijak závratné hodnoty, avšak Renault tvrdí, že pro potřeby tamního trhu jsou naprosto dostačující. Motor je v základu spárovaný s 5stupňovým manuálem, za příplatek je pak 6stupňový automat.

Automobilka si od Triberu velmi slibuje, protože v Indii nemá žádné přímé konkurenty. V indických autosalonech se novinka objeví v druhé polovině letošního roku. A zajímavost na konec - pokud se Triber osvědčí, možná se dostane i za hranice Indie. Něco takového by se šiklo i u nás. Cenově dostupné rodinné auto, které ale na první pohled nepůsobí levně, by člověk pohledal!

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků