Nový Renault Triber je levné SUV, které na českém trhu chybí. Vydrží snad věčně

Jednoduché, robustní, levné a dobře vybavené. Indie má další super auto pro nenáročné rodiny.

Indický trh vítá nového člena rodiny Renault. Ke stávajícím modelům Kwid, Captur a Duster se nyní připojuje prostorné rodinné SUV. Hlavními přednostmi nového modelu jsou sedmimístné uspořádání interiéru a největší zavazadlový prostor ve své kategorii, samozřejmě pokud se třetí řada sedadel vyjme.

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Design není nijak zásadní a působí spíše minimalisticky, po vzoru Dacie. Půjde o jednoduché robustní auto, které musí zvládnout i početné rodiny a vydržet jim pokud možno co nejdéle. Stejně je na tom i interiér, kde je trochu výraznějším prvkem pouze volant.

Neznamená to však, že půjde o nějaký holobyt. Najdete tu digitální přístrojový štít, velký infotainment, LED denní světlomety nebo samozřejmě i klimatizaci. V nabídce motorů se pak zákazníci moc dlouho nezdrží, je totiž jen jeden.

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Tím je litrová jednotka o výkonu 54 kW (72 koní) s maximálním točivým momentem 96 N.m. To samozřejmě nejsou nijak závratné hodnoty, avšak Renault tvrdí, že pro potřeby tamního trhu jsou naprosto dostačující. Motor je v základu spárovaný s 5stupňovým manuálem, za příplatek je pak 6stupňový automat.

Automobilka si od Triberu velmi slibuje, protože v Indii nemá žádné přímé konkurenty. V indických autosalonech se novinka objeví v druhé polovině letošního roku. A zajímavost na konec - pokud se Triber osvědčí, možná se dostane i za hranice Indie. Něco takového by se šiklo i u nás. Cenově dostupné rodinné auto, které ale na první pohled nepůsobí levně, by člověk pohledal!

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků