Nový Renault Triber je levné SUV, které na českém trhu chybí. Vydrží snad věčně

Jednoduché, robustní, levné a dobře vybavené. Indie má další super auto pro nenáročné rodiny.

Indický trh vítá nového člena rodiny Renault. Ke stávajícím modelům Kwid, Captur a Duster se nyní připojuje prostorné rodinné SUV. Hlavními přednostmi nového modelu jsou sedmimístné uspořádání interiéru a největší zavazadlový prostor ve své kategorii, samozřejmě pokud se třetí řada sedadel vyjme.

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Design není nijak zásadní a působí spíše minimalisticky, po vzoru Dacie. Půjde o jednoduché robustní auto, které musí zvládnout i početné rodiny a vydržet jim pokud možno co nejdéle. Stejně je na tom i interiér, kde je trochu výraznějším prvkem pouze volant.

Neznamená to však, že půjde o nějaký holobyt. Najdete tu digitální přístrojový štít, velký infotainment, LED denní světlomety nebo samozřejmě i klimatizaci. V nabídce motorů se pak zákazníci moc dlouho nezdrží, je totiž jen jeden.

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Tím je litrová jednotka o výkonu 54 kW (72 koní) s maximálním točivým momentem 96 N.m. To samozřejmě nejsou nijak závratné hodnoty, avšak Renault tvrdí, že pro potřeby tamního trhu jsou naprosto dostačující. Motor je v základu spárovaný s 5stupňovým manuálem, za příplatek je pak 6stupňový automat.

Automobilka si od Triberu velmi slibuje, protože v Indii nemá žádné přímé konkurenty. V indických autosalonech se novinka objeví v druhé polovině letošního roku. A zajímavost na konec - pokud se Triber osvědčí, možná se dostane i za hranice Indie. Něco takového by se šiklo i u nás. Cenově dostupné rodinné auto, které ale na první pohled nepůsobí levně, by člověk pohledal!

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků