Nový Renault Triber je levné SUV, které na českém trhu chybí. Vydrží snad věčně

Jednoduché, robustní, levné a dobře vybavené. Indie má další super auto pro nenáročné rodiny.

Indický trh vítá nového člena rodiny Renault. Ke stávajícím modelům Kwid, Captur a Duster se nyní připojuje prostorné rodinné SUV. Hlavními přednostmi nového modelu jsou sedmimístné uspořádání interiéru a největší zavazadlový prostor ve své kategorii, samozřejmě pokud se třetí řada sedadel vyjme.

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Nový Renault Zoe oficiálně: Elektromobil teď ujede 390 km, má výkon až 136 koní

Design není nijak zásadní a působí spíše minimalisticky, po vzoru Dacie. Půjde o jednoduché robustní auto, které musí zvládnout i početné rodiny a vydržet jim pokud možno co nejdéle. Stejně je na tom i interiér, kde je trochu výraznějším prvkem pouze volant.

Neznamená to však, že půjde o nějaký holobyt. Najdete tu digitální přístrojový štít, velký infotainment, LED denní světlomety nebo samozřejmě i klimatizaci. V nabídce motorů se pak zákazníci moc dlouho nezdrží, je totiž jen jeden.

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Tím je litrová jednotka o výkonu 54 kW (72 koní) s maximálním točivým momentem 96 N.m. To samozřejmě nejsou nijak závratné hodnoty, avšak Renault tvrdí, že pro potřeby tamního trhu jsou naprosto dostačující. Motor je v základu spárovaný s 5stupňovým manuálem, za příplatek je pak 6stupňový automat.

Automobilka si od Triberu velmi slibuje, protože v Indii nemá žádné přímé konkurenty. V indických autosalonech se novinka objeví v druhé polovině letošního roku. A zajímavost na konec - pokud se Triber osvědčí, možná se dostane i za hranice Indie. Něco takového by se šiklo i u nás. Cenově dostupné rodinné auto, které ale na první pohled nepůsobí levně, by člověk pohledal!

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 58 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků