Nový Renault Trafic

Na blížícím se frankfurtském autosalonu, který je letos podobně jako český Autotec věnován užitkovým automobilům, představí automobilka Reanult inovovanou verzi modelu Trafic.
Nový Renault Trafic
Na blížícím se frankfurtském autosalonu, který je letos podobně jako český Autotec věnován užitkovým automobilům, představí automobilka Reanult inovovanou verzi modelu Trafic.

Nový Trafic nahradí stejnojmenného úspěšného předchůdce. Model Trafic je v nabídce již od roku 1980 a prodalo se ho již 940 000 kusů. Nový Trafic byl vyvíjen ve spolupráci s německou automobilkou Opel. Nový Trafic nabízí dvě různé délky rozvoru kol (3098 mm nebo 3498 mm). K dispozici bude verze pro přepravu zboží (van) nebo osob (kombi). Nový Trafic uveze až 1200 kg nákladu, který může zabírat až 6 m3.

Nový Trafic bude poháněn dvěma dieselovými a jedním benzínovým motorem. Dieselové motory mají shodný objem 1.9 litrů, jsou vybaveny systémem common-rail a nabízení výkon 80 nebo 100 ks. Benzínovým motorem je dvoulitrový čtyřválec s výkonem 120 ks.

Nový Renault Trafic přijde do prodeje v roce 2001.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků