Nový Renault Trafic

Na blížícím se frankfurtském autosalonu, který je letos podobně jako český Autotec věnován užitkovým automobilům, představí automobilka Reanult inovovanou verzi modelu Trafic.
Nový Renault Trafic
Na blížícím se frankfurtském autosalonu, který je letos podobně jako český Autotec věnován užitkovým automobilům, představí automobilka Reanult inovovanou verzi modelu Trafic.

Nový Trafic nahradí stejnojmenného úspěšného předchůdce. Model Trafic je v nabídce již od roku 1980 a prodalo se ho již 940 000 kusů. Nový Trafic byl vyvíjen ve spolupráci s německou automobilkou Opel. Nový Trafic nabízí dvě různé délky rozvoru kol (3098 mm nebo 3498 mm). K dispozici bude verze pro přepravu zboží (van) nebo osob (kombi). Nový Trafic uveze až 1200 kg nákladu, který může zabírat až 6 m3.

Nový Trafic bude poháněn dvěma dieselovými a jedním benzínovým motorem. Dieselové motory mají shodný objem 1.9 litrů, jsou vybaveny systémem common-rail a nabízení výkon 80 nebo 100 ks. Benzínovým motorem je dvoulitrový čtyřválec s výkonem 120 ks.

Nový Renault Trafic přijde do prodeje v roce 2001.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků