Nový Range Rover odhalen únikem. Spíš evoluce než revoluce. Motor V8 mít bude!

Nový Range Rover již klepe na dveře. Díky úniku už ale známe jeho podobu. Techniku nám podrobně představí až úterní premiéra.

Pátá generace legendárního Range Roveru se oficiálně odhalí již příští úterý 26. října. Po krátké upoutávce od samotné automobilky však na internet unikly fotografie již odhaleného vozu, takže minimálně po stránce designu už nemusíme na nic čekat a novinku si pořádně prohlédnout.

Jako první se fotografie objevily na instagramovém profilu cochespias, který je již úniky a špionážními fotkami známý. Snímky vozu nám prozrazují, že novinka je spíše jen evolucí předchozí verze. Základní tvary zůstávají stejné, ale celkově teď působí auto jako uhlazenější a luxusnější auto.

Nechybí pak ani typické žábry před předními dveřmi. Fotografie interiéru odhaluje nový čtyřramenný volant a nejnovější verze dotykových displejů z koncernu Jaguar Land Rover. Ovládací prvky vypadají stejně a nechybí ani vysouvací otočný ovladač pro volení jízdních režimů.

O technice se toho zatím moc neví. Zcela určitě bude plug-in hybrid, ale v nabídce nebude chybět ani osmiválec. Podle posledních informací bude vrcholnou verzi modelu pohánět motor 4.4 V8 od BMW, který má třeba BMW M550i xDrive. Na bližší informace si ale počkáme až do úterka.

Galerie doplněna o aktuální Range Rover.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (3) Další článek: BMW dále přiostřilo M135i xDrive. Hot-hatchi upravilo podvozek i projev motoru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,