Nový Range Rover na první upoutávce. Design bude evolucí, odhalí se příští týden

Vlajkové SUV Land Roveru má přijet na nové platformě. Elektrifikace je samozřejmostí.

Současná generace Range Roveru je na trhu od roku 2012, příchod nové generace už je nicméně za dveřmi. Land Rover totiž oficiálně zveřejňuje první upoutávku na nejnovější luxusní SUV a zároveň potvrzuje datum premiéry na úterý 26. října. Samozřejmě půjde o on-line premiéru, kterou budeme moci sledovat v přenosu na YouTube večer ve 21:40 našeho času.

Z upoutávky ve formě rozmazané fotky profilu SUV jde vidět, že si nová generace zachová své tradiční proporce. Jednoduše na první pohled poznáte, že jde o Range Rover. „Nedrží se módy či trendů, svou filozofií modernistického designu v kombinaci s 50letou evolucí je však tím  nejpřitažlivějším Range Roverem vůbec,“ dodává k designu Gerry McGovern, hlavní kreativní ředitel koncernu Jaguar Land Rover.

Pod rozpoznatelnou karoserií bychom však měli čekat zbrusu nový základ s koncernovou platformou MLA, která již umožnuje nasazení mild-hybridních, plug-in hybridních i zcela elektrických ústrojí (na stejném základu měla dříve stát i nová, později však zrušená nová generace limuzíny XJ). Jinak se očekává nabídka standardního i prodlouženého rozvoru, v druhém případě v kombinaci se systémem natáčení kol zadní nápravy.

S novým základem by mohlo dojít i na zvětšení prostoru pro posádku. Tradiční dvojdílné dveře zavazadlového prostoru si má Range Rover ponechat také. Většinu informací o nové, v pořadí již paté generaci modelu si nicméně nechává Land Rover úspěšně pod pokličkou. Vše důležité se dozvíme příští týden.

Galerie doplněna o dosavadní generaci Range Roveru.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Váš názor Další článek: Nový VW Multivan má první českou cenu. Řada zájemců s nákupem ještě asi počká

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,