Nový RAM 1500 TRX dorazil do Česka. Je to nejsilnější a nejrychlejší pick-up světa!

Potkat tuto americkou bestii na českých silnicích bude nepochybně vzácnost.

Bestiální RAM 1500 TRX, který se pyšní titulem nejvýkonnějšího a nejrychlejšího sériově vyráběného pick-upu světa, se naplno představil už loni na podzim. Už tehdy se objevily informace, že rival Raptoru od Fordu zamíří i k nám. A to nyní včetně cenovky potvrzuje český Tucar, autorizovaný prodejce a servis vozů Dodge/RAM v Tuklatech u Prahy, který se rovněž zabývá individuálním dovozem amerických aut do Česka.

Hlavní zprávou je tedy bezpochyby samotná cenovka. Svého T-Rexe můžete mít za 3.180.000 Kč bez DPH. Za tyto peníze dostanete masivní pick-up využívající kompresorem přeplňovaný motor V8 HEMI o objemu 6,2 litru, produkující výkon 523 kW (711 koní) a točivý moment 880 N.m ve spojení s pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Dynamiku rychlého pick-upu nelze nezmínit. Akceleraci z místa na 96 km/h (60 mph) zvládne za 4,5 sekundy, přičemž na 160 km/h pokračuje za 10,5 sekundy. Sprint na čtvrt míle je otázkou 12,9 sekundy, kdy na konci TRX dosahuje rychlosti 174 km/h. Maximálně je přitom rychlost elektronicky omezená na 190 km/h.

Oproti klasickému RAMu 1500 dostalo TRX samozřejmě i hromadu dalších speciálních dílů, standardně je tedy pick-up vybaven adaptivními sportovními tlumiči Bilstein, elektronickým diferenciálem zadní nápravy či 35palcovými pneumatikami Goodyear Wrangler Territory (325/65 R18). Kola o velikost 18 palců mohou být volitelně vybavena jistícím systémem beadlock.

TRX má o 5 cm vyšší světlou výšku (celkem 30 cm) ve srovnání se standardním modelem a zvládá překonávat brody o hloubce až 81 cm. Maximální užitečné zatížení je na hodnotě 595 kg, tažná kapacita pak až 3675 kg.

RAM neztrácí ani na standardní komfortní a bezpečnostní výbavě, přední světlomety jsou adaptivní full-LED, uvnitř zase najdete 12palcový infotainment s navigací. Od českého prodejce ale nakonec zaznívá, že konfigurace vlastní specifikace TRX může být omezená s ohledem na nestíhající výrobu v USA způsobenou nedostatkem čipů a nutných komponentů.

Diskuze (37) Další článek: Vzácná Škoda 110 DeLuxe se bude dražit v Lysé nad Labem. A nebude tam sama!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,