Nový Porsche Boxster: výkonnější motory, více individuality

Nová generace Porsche Boxsteru se veřejnosti představí na blížícím se pařížském autosalónu, na kterém budete moci rovnou podepsat první objednávky. Na trh pak novinka dorazí 27. listopadu.
Nový Porsche Boxster: výkonnější motory, více individuality

Srdcem nového Boxsteru je podobně jako u starší generace šestiválec o objemu 2.7 l, výkon ale vzrostl z původních 228 koní na 240 koní (176 kW). Výrobce udává maximální rychlost 256 km/h, zrychlení z 0 km/h na 100 km/h za 6,2 s a průměrnou spotřebu 9,6 litrů na 100 km. Boxster S má pak motor o objemu 3.2 l a výkonu 280 koní oproti 260 koní u předchozí generace (206 kW). Řidič si může užít maximální rychlosti 268 km/h a akcelerace z 0 km/h na 100 km/h za 5,5 s. U této verze je udávaná spotřeba 10,4 litrů na 100 km.

Design nové generace Boxsteru se více odlišuje od modelu 911 Carrera než tomu bylo u minulých generací. Nové rysy najdete u tvaru světlometů a přední mlhovky jsou posazeny samostatně v dolní části nárazníku. Při pohledu z boku si jistě všimnete větších nasávacích otvorů před zadními koly, Boxster dostal více vytažené prahy a celkově i více místa uvnitř.

K přenosu síly motoru na zadní poháněná kola slouží pětistupňová, u verze S šestistupňová manuální převodovka. Za příplatek si můžete pořídit pětistupňový automat Tiptronic S. Mezi novinky patří okenní airbagy, Porsche Boxster je první roadster na světě, který je bude mít. Do základu dostane nejlevnější porsche sedmnáctipalcová litá kola, výkonnější Esko pak osmnáctky.

Obě verze Boxsteru budou nepatrně dražší než současná generace, základní model pořídíte za 43 068 eur, výkonnější pak za 51 304 eur.

Tip: Přečtěte si podrobný článek o nové generaci Porsche 911 Carrery.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků