Nový Polestar Precept míří do výroby. K životnímu prostředí bude šetrný hned dvakrát

Další model Polestaru má zelenou do produkce. Vycházet bude z nedávno představeného konceptu a za soupeře si vezme Teslu Model S.

Polestar již oficiálně potvrzuje rozšíření své nabídky modelů o další novinku. Koncept Precept, který se nám představil na začátku letošního roku před zrušením autosalonu v Ženevě, totiž zamíří do produkce. Na designové směřování studie reagovala veřejnost chválou, tudíž se švédská značka rozhodla dát projektu zelenou.

Zatímco dříve se u modelů Polestar 1 a 2 držela značka řady prvků mateřského Volva, čtyřdveřové „kupé“ Precept se již více vzdaluje a přichází s osobitějším designem. Elektrický pohon je jistotou, přičemž s dlouhým rozvorem a možností zabudování velkých baterií bude přímým konkurentem Polestaru samozřejmě Tesla Model S.

Volvo P1800 Cyan je špičkový restomod. Srdce má od profíků z motorsportu

Volvo P1800 Cyan je špičkový restomod. Srdce má od profíků z motorsportu

Už během představení konceptu přitom Polestar zmiňoval, že se nejedná o žádné sci-fi. Futuristický design by si tedy měl model do sériové produkce udržet. V přední masce Smartzone se nachází nespočet senzorů a kamer pro rozšířené funkce autonomního řízení. Čtyřmístná kabina je zase prosvětlena rozměrnou panoramatickou střechou, která zasahuje až do zádě vozu. Uvidíme, zda si „sériovka“ ponechá kamery místo zrcátek.

Značka také pokračuje ve směru použití udržitelných materiálů, takže například čalounění sedaček je 100% vytvořeno z recyklovaných PET lahví a vyrobeno 3D tiskem, hlavové opěrky používají recyklovaný korek a ze starých rybářských sítí jsou zase koberečky vozu. Rozsáhle se uvnitř využilo také lněných vláken.

Ostrá Tesla Model S je tady! Má 1100 koní, ujede 840 km a stojí jako Audi R8

Ostrá Tesla Model S je tady! Má 1100 koní, ujede 840 km a stojí jako Audi R8

Ohled na životní prostředí drží Polestar i v rámci svých továren. Precept se bude vyrábět v Číně, kde nyní vzniká nový závod, jehož cílem je neutrální uhlíková stopa. Ostatně tento směr zavedla již továrna značky v čínském Chengdu, která například využívá pouze zdroje obnovitelné energie.

Předběžné datum uvedení Polestaru Precept na trh zatím neznáme. Značka teď pracuje na vývoji produkční varianty modelu.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků