Nový Peugeot Boxer

V souvislosti s uvedením nového Ducata od Fiatu, není žádným překvapením představení nového Peugeotu Boxer.
Nový Peugeot Boxer
V roce 1994 byl na trh, jako výsledek dohody mezi automobilkami Peugeot, Citroen a Fiat, uveden užitkový automobil Boxer, Ducato a Jumper. O novém Ducatu jsme vás již Klepněte pro větší obrázekinformovali, dnes se zaměříme na jeho francouzského sourozence, tedy na model Boxer.

Facelift tohoto modelu se týká zejména kvality a stylu interiéru a exteriéru, ostatně nelze čekat, že se exteriér jednotlivých verzí bude výrazně odlišovat. Boxer je obohacen také o řadu nových doplňků a další motor z řady HDI.

Přední část nového Boxera je více skloněná a prodloužená, což ještě více podtrhuje jeho Klepněte pro větší obrázekrobustní vzhled. Nový nárazník se zabudovanou zvětšenou ozdobnou mřížkou chladiče dodává modelu moderní švih. Od osobních vozů přebírá nový Boxer světlomety nového stylu s hladkým sklem.

Cílem úprav vnitřního prostoru vozu bylo zdůraznit komfort, funkčnost a ergonomii. Interiér splňuje vysoké standardy moderního designu, umožňujícího integraci maxima příslušenství. Nově je koncipována palubní deska se zabudovaným sdruženým přístrojem nebo ergonomická sedadla řidiče a spolujezdců – s možností variabilního nastavení výšky, hloubky, sklonu opěradla a bederního nastavení u sedadla řidiče.

Z hlediska výbavy, a to sériové nebo volitelné, přináší nový Boxer pět významých novinek Klepněte pro větší obrázekve své kategorii. Jedná se o výškově nastavitelný sloupek řízení nebo na přání dodávané ovládání rádia na volantu. Nejzajímavější je však systém na kontrolu předjíždění.

Celý systém je založen na mikrokameře zabudované do levého zpětného zrcátka. Tato kamera pokrývá tzv. mrtvý úhel a pokud zaregistruje předjíždějící automobil, tak se na palubní desce rozbliká varovná kontrolka. Pokud v tomto okamžiku řidič Boxeru zapne levé blikače, tak se ke kontrolce přidá ještě zvukový signál.

Dalším systém usnadňující řízení - parkování Boxeru je parkovací systém, který novému Boxeru propůjčila vlajková loď Peugeotu, model 607.

Pod kapotou nového Boxeru najdeme tři vznětové motory HDI s výkonem do 85 do 127 ks Klepněte pro větší obrázek (62 – 93,5 kW), které jsou spojeny s novými pětistupňovými automatickými převodovkami.

V návaznosti na původní modelovou řadu nabízí nový Boxer širokou škálu verzí, kterými vychází vstříc požadavkům zákazníků: 3 délky rozvorů, 2 výšky, 3 celkové hmotnosti a 4 objemy.

Na český trh přijde nový Boxer v březnu letošního roku, zatímco zákazníci ve Francii a ve větší části Evropy se s novým Boxerem budou moci seznámit již od patnáctého února.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků