Nový Peugeot Boxer

V souvislosti s uvedením nového Ducata od Fiatu, není žádným překvapením představení nového Peugeotu Boxer.
Nový Peugeot Boxer
V roce 1994 byl na trh, jako výsledek dohody mezi automobilkami Peugeot, Citroen a Fiat, uveden užitkový automobil Boxer, Ducato a Jumper. O novém Ducatu jsme vás již Klepněte pro větší obrázekinformovali, dnes se zaměříme na jeho francouzského sourozence, tedy na model Boxer.

Facelift tohoto modelu se týká zejména kvality a stylu interiéru a exteriéru, ostatně nelze čekat, že se exteriér jednotlivých verzí bude výrazně odlišovat. Boxer je obohacen také o řadu nových doplňků a další motor z řady HDI.

Přední část nového Boxera je více skloněná a prodloužená, což ještě více podtrhuje jeho Klepněte pro větší obrázekrobustní vzhled. Nový nárazník se zabudovanou zvětšenou ozdobnou mřížkou chladiče dodává modelu moderní švih. Od osobních vozů přebírá nový Boxer světlomety nového stylu s hladkým sklem.

Cílem úprav vnitřního prostoru vozu bylo zdůraznit komfort, funkčnost a ergonomii. Interiér splňuje vysoké standardy moderního designu, umožňujícího integraci maxima příslušenství. Nově je koncipována palubní deska se zabudovaným sdruženým přístrojem nebo ergonomická sedadla řidiče a spolujezdců – s možností variabilního nastavení výšky, hloubky, sklonu opěradla a bederního nastavení u sedadla řidiče.

Z hlediska výbavy, a to sériové nebo volitelné, přináší nový Boxer pět významých novinek Klepněte pro větší obrázekve své kategorii. Jedná se o výškově nastavitelný sloupek řízení nebo na přání dodávané ovládání rádia na volantu. Nejzajímavější je však systém na kontrolu předjíždění.

Celý systém je založen na mikrokameře zabudované do levého zpětného zrcátka. Tato kamera pokrývá tzv. mrtvý úhel a pokud zaregistruje předjíždějící automobil, tak se na palubní desce rozbliká varovná kontrolka. Pokud v tomto okamžiku řidič Boxeru zapne levé blikače, tak se ke kontrolce přidá ještě zvukový signál.

Dalším systém usnadňující řízení - parkování Boxeru je parkovací systém, který novému Boxeru propůjčila vlajková loď Peugeotu, model 607.

Pod kapotou nového Boxeru najdeme tři vznětové motory HDI s výkonem do 85 do 127 ks Klepněte pro větší obrázek (62 – 93,5 kW), které jsou spojeny s novými pětistupňovými automatickými převodovkami.

V návaznosti na původní modelovou řadu nabízí nový Boxer širokou škálu verzí, kterými vychází vstříc požadavkům zákazníků: 3 délky rozvorů, 2 výšky, 3 celkové hmotnosti a 4 objemy.

Na český trh přijde nový Boxer v březnu letošního roku, zatímco zákazníci ve Francii a ve větší části Evropy se s novým Boxerem budou moci seznámit již od patnáctého února.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků