Nový Peugeot Boxer

V souvislosti s uvedením nového Ducata od Fiatu, není žádným překvapením představení nového Peugeotu Boxer.
Nový Peugeot Boxer
V roce 1994 byl na trh, jako výsledek dohody mezi automobilkami Peugeot, Citroen a Fiat, uveden užitkový automobil Boxer, Ducato a Jumper. O novém Ducatu jsme vás již Klepněte pro větší obrázekinformovali, dnes se zaměříme na jeho francouzského sourozence, tedy na model Boxer.

Facelift tohoto modelu se týká zejména kvality a stylu interiéru a exteriéru, ostatně nelze čekat, že se exteriér jednotlivých verzí bude výrazně odlišovat. Boxer je obohacen také o řadu nových doplňků a další motor z řady HDI.

Přední část nového Boxera je více skloněná a prodloužená, což ještě více podtrhuje jeho Klepněte pro větší obrázekrobustní vzhled. Nový nárazník se zabudovanou zvětšenou ozdobnou mřížkou chladiče dodává modelu moderní švih. Od osobních vozů přebírá nový Boxer světlomety nového stylu s hladkým sklem.

Cílem úprav vnitřního prostoru vozu bylo zdůraznit komfort, funkčnost a ergonomii. Interiér splňuje vysoké standardy moderního designu, umožňujícího integraci maxima příslušenství. Nově je koncipována palubní deska se zabudovaným sdruženým přístrojem nebo ergonomická sedadla řidiče a spolujezdců – s možností variabilního nastavení výšky, hloubky, sklonu opěradla a bederního nastavení u sedadla řidiče.

Z hlediska výbavy, a to sériové nebo volitelné, přináší nový Boxer pět významých novinek Klepněte pro větší obrázekve své kategorii. Jedná se o výškově nastavitelný sloupek řízení nebo na přání dodávané ovládání rádia na volantu. Nejzajímavější je však systém na kontrolu předjíždění.

Celý systém je založen na mikrokameře zabudované do levého zpětného zrcátka. Tato kamera pokrývá tzv. mrtvý úhel a pokud zaregistruje předjíždějící automobil, tak se na palubní desce rozbliká varovná kontrolka. Pokud v tomto okamžiku řidič Boxeru zapne levé blikače, tak se ke kontrolce přidá ještě zvukový signál.

Dalším systém usnadňující řízení - parkování Boxeru je parkovací systém, který novému Boxeru propůjčila vlajková loď Peugeotu, model 607.

Pod kapotou nového Boxeru najdeme tři vznětové motory HDI s výkonem do 85 do 127 ks Klepněte pro větší obrázek (62 – 93,5 kW), které jsou spojeny s novými pětistupňovými automatickými převodovkami.

V návaznosti na původní modelovou řadu nabízí nový Boxer širokou škálu verzí, kterými vychází vstříc požadavkům zákazníků: 3 délky rozvorů, 2 výšky, 3 celkové hmotnosti a 4 objemy.

Na český trh přijde nový Boxer v březnu letošního roku, zatímco zákazníci ve Francii a ve větší části Evropy se s novým Boxerem budou moci seznámit již od patnáctého února.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků