Nový Peugeot 307: výraznější, bezpečnější, dražší

Peugeot v těchto dnech uvádí na český trh faceliftovaný model 307. S novým exteriérem, interiérem, bezpečnostní prvky i komfortní výbavou vyráží do boje o zákazníky, kteří si jej již mohou objednat v českých zastoupeních značky.
Nový Peugeot 307:  výraznější, bezpečnější, dražší

Peugeot 307 byl na evropský trh uveden v roce 2001 a ještě tentýž rok byl odbornou porotou mezinárodních novinářů zvolen autem roku 2002. Od té doby se modelu 307 prodalo na 2 200 000 vozů. Po čtyřech letech prošel vůz modernizací ve všech oblastech svého provedení.

Klepněte pro větší obrázek

Exteriér

Přední část nové 307 přejímá estetické prvky, jež jsou charakteristické pro současný vývoj designu značky Peugeot: dlouhá příď se zkrácenou kapotou motoru, protáhlejší přední světlomety, mohutný nárazník s větším emblémem značky a mohutný otvor sání motoru. Novinkou jsou přední mlhové světlomety zasazené v chromovaných válcových pouzdrech. Vzhledu přídě jsme se z prvních fotografií trochu báli, ale s nově uvolněnými snímky nemohu říci, že by vůz postrádal šarm. Přesto je těžké vyrovnat vzhledu modelu před faceliftem, zda-li se vám líbí více ten nebo onen nechám na vás.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Uvedené novinky v designu exteriéru jsou doprovázeny novými kryty kol, dále nabídkou dvou typů hliníkových kol o velikosti 16 a 17 palců a pěti novými barvami karoserie (oranžová, zelená, modrá a dva odstíny šedé).

Interiér

V interiéru modelu 307 najdete nové provedení ukazatelů na sdruženém přístroji, nové provedení středového ovládacího panelu a nové typy čalounění. Po vzoru modelu 307 CC nabízí nyní i verze hatchback a SW celokožené čalounění Integral (sedadla, palubní deska a vyplň dveří v kůži).

Klepněte pro větší obrázek

Výbava

S uvedením faceliftovaného modelu se rozrostla nabídka základní i příplatkové výbavy. Mezi nové prvky patří např.:
xenonové přední světlomety, senzor tlaku v pneumatikách, dvouzónová automatická klimatizace (standardné pro všechny modely s automatickou klimatizací), zvuková a vizuální indikace nezapnutého bezpečnostního pásu spolujezdce ve spojení s bočními a hlavovými airbagy, hands free sada Bluetooth nebo nový audio-systém RDS s CD přehrávačem s novými funkcemi a výkonem 4 x 15W.

Nový audio systém s CD přehrávačem RD4 doznal stylových úprav a nabízí nové funkce, např.: výkon 4x15W, digitální procesor zajišťující lepší zvukový přenos či modul „Liste“ se seznamem přijímaných stanic. Je možno jej doplnit prvkem výbavy na přání – hands free sadou Bluetooth pro bezdrátovou mobilní komunikaci.

Parkovací asistent zlepšuje kvalitu služby, kterou poskytuje: zvukový signál je přenášen přímo reproduktory ve voze a situace je zobrazována na multifunkční obrazovce s určením vzdálenosti překážky od zádi vozu.

Stěrače s plochými lištami, které byly k dispozici zpočátku pouze u verze 307 CC, jsou nyní k dispozici pro celou řadu 307. Jednodílná metalická lamela zasazená do širokého pásu pryže je lehčí, v pohybu rychlejší a efektivita stírání je vyšší. Novou funkcí je automatické zapnutí zadního stěrače při zařazení zpětného chodu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bezpečí

Nový model 307 znamená další posun v oblasti pasivní bezpečnosti a ve voze se tak objevuje několik nových nebo vylepšených bezpečnostních prvků.

Přední dvouobjemové airbagy s dvěma generátory jsou nově opatřeny řízenými vzduchovými průduchy, které zlepšují jejich výkon a účinnost. Nový systém rozvinutí bočních airbagů optimalizuje ochranu hrudníku. Po vzoru verze CC jsou všechny siluety 307 vybaveny indikací nezapnutí i pro bezpečnostní pás spolujezdce se zvukovým upozorněním. Přední sedadla jsou opatřena novým typem opěrek hlavy, jejichž profil poskytuje krční páteři lepší ochranu. Bezpečnostní objímky a držáky se zářezy pak zamezují možnosti zasunutí opěrky při nárazu zezadu.

Nové modely 307 vybavené hliníkovými koly nabízí systém přímého monitorování tlaku v pneumatikách, jenž rozlišuje dvě úrovně výstražných upozornění: podhuštěná pneumatika a defektní pneumatika.

Nové ceny

Spolu s uvedením nové 307 došlo k úpravě nabídky verzí modelu. V nabídce jsou čtyři úrovně výbavy namísto pěti (XR, X-line, XR Présence a XT). Cena základní verze modelu 307 s motorem 1.4 16V a třemi dveřmi začíná na ceně 419 900 Kč.

Verze 307 mohou být poháněny čtyřmi benzinovými motory: 1.4 16V 66 kW, 1.6 16V 80 kW (+ BVA), 2.0 16V 103 kW (+ BVA), 2.0 16V 130 kW a třemi dieselovými motory: 1.6 16V 66 kW, 1.6 16V 80 kW a 2.0 16V FAP 100 kW.

S novým modelem došlo k mírnému zvýšení cen, např. oblíbená pětidvéřová verze s motorem 1,6 16V a výbavou XR Présence stojí nyní 521 tisíc Kč místo původních 490. Obdobný motor 1,6 HDI s 81 kW pak ve stejné výbavě přijde na 596 tisíc Kč (dříve 565). Došlo však i k rozšíření jednotlivých verzí výbav, kompletní ceníky najdete na webu Peugeotu, a to zvlášť pro hatchback, kombi break, verzi SW a coupé cabrio

Tip: Přečtěte si náš velký test Peugeotu 307 s motorem 1,6 HDi

Dvoulitrový diesel pro Peugeot 307 CC

Novinkou je také rozšíření nabídky pohonných jednotek modelu 307 Coupé Cabriolet. Ta byla obohacena o dieselový agregát s filtrem pevných částic 2.0 HDI FAP o výkonu 100 kW (136 k). Cena Peugeotu 307 CC 2.0 HDI 136 k je 817 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků