Nový Patrol na AutoTecu

Dominantou stánku společnosti Nissan v pavilonu B jsou dva Patroly GR s novým třílitrovým turbodieselem. Pro Patrol GR je charakteristická prostorná kabina s dobrou úrovní komfortu, fascinující jízdní výkony v náročném terénu i na cestách a bezkonkurenční tažná síla.
Nový Patrol na AutoTecu
Dominantou stánku společnosti Nissan v pavilonu B jsou dva Patroly GR s novým třílitrovým turbodieselem. Pro Patrol GR je charakteristická prostorná kabina s dobrou úrovní komfortu, fascinující jízdní výkony v náročném terénu i na cestách a bezkonkurenční tažná síla. Originálním prvkem standardní výbavy je vypínatelný stabilizátor zadní nápravy, který zaručuje posádce mimořádně komfortní jízdu, aniž by omezoval výjimečné schopnosti vozu v terénu.

Nissan Patrol GR Wagon nabízí komfort pro sedm cestujících, zatímco kratší Hard Top pro pět pasažérů vládne větším temperamentem a obratností v náročném terénu. K samozřejmé výbavě patří speciální protiblokovací systém ABS, dva přední airbagy plus na přání také boční airbagy, výkonná automatická klimatizace, plná elektrická výbava i boční stupačky a kola z lehké slitiny.

Třílitrový motor trvale pohání zadní nápravu. V případě potřeby je možné přiřadit pohon všech kol, třeba i s redukcí, a v extrémních podmínkách oceníte elektricky ovládanou uzávěrku zadního diferenciálu. Pro větší komfort můžete místo pětistupňové manuální zvolit čtyřstupňovou samočinnou převodovku, zkonstruovanou speciálně pro nasazení v terénu a do tahu. Zcela nový čtyřválcový turbodiesel s přímým vstřikováním paliva a mezichladičem stlačeného vzduchu, výkonem 158 koní a maximálním točivým momentem 354 Nm má spoustu síly do každého terénu, přitom je ale výtečně odhlučněný. Díky tomu patří Patrol GR k nejtišším terénním vozům světa. Navíc snese zatížení střechy nákladem až 200 kg, utáhne bržděný přívěs o hmotnosti 3,5 tuny, přebrodí vodu hlubokou 700 mm, zvládne boční náklon 48° a vyšplhá do 39° svahu.

Off roady v užitkových verzích

Letošní novinkou Nissanu jsou úpravy i nejluxusnějších verzí terénních vozů, umožňující plátcům DPH odečítat si od konečné ceny daň z přidané hodnoty. Užitkové úpravy vozů Patrol GR i Terrano II v prodloužených verzích Wagon nabízejí možnost volby mezi pevně zabudovanou a posuvnou dělicí příčkou, zatímco Patrol může mít příčku pouze pevnou hned za předními sedadly, takže nabízí velký prostor pro náklad plus dvě místa pro cestující.

Drtivá. většina zákazníků ovšem u Patrolu GR i Terrana II volí posuvnou příčku s výhodou variabilního uspořádání pro dva cestující a objemný náklad, nebo pro pětici pasažérů a standardní zavazadlový prostor. Všechny vozy v užitkové úpravě mají trvale odstraněnu třetí řadu sedaček a zadní boční okna pevně chráněná vestavěnými mřížkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků