Nový Patrol na AutoTecu

Dominantou stánku společnosti Nissan v pavilonu B jsou dva Patroly GR s novým třílitrovým turbodieselem. Pro Patrol GR je charakteristická prostorná kabina s dobrou úrovní komfortu, fascinující jízdní výkony v náročném terénu i na cestách a bezkonkurenční tažná síla.
Nový Patrol na AutoTecu
Dominantou stánku společnosti Nissan v pavilonu B jsou dva Patroly GR s novým třílitrovým turbodieselem. Pro Patrol GR je charakteristická prostorná kabina s dobrou úrovní komfortu, fascinující jízdní výkony v náročném terénu i na cestách a bezkonkurenční tažná síla. Originálním prvkem standardní výbavy je vypínatelný stabilizátor zadní nápravy, který zaručuje posádce mimořádně komfortní jízdu, aniž by omezoval výjimečné schopnosti vozu v terénu.

Nissan Patrol GR Wagon nabízí komfort pro sedm cestujících, zatímco kratší Hard Top pro pět pasažérů vládne větším temperamentem a obratností v náročném terénu. K samozřejmé výbavě patří speciální protiblokovací systém ABS, dva přední airbagy plus na přání také boční airbagy, výkonná automatická klimatizace, plná elektrická výbava i boční stupačky a kola z lehké slitiny.

Třílitrový motor trvale pohání zadní nápravu. V případě potřeby je možné přiřadit pohon všech kol, třeba i s redukcí, a v extrémních podmínkách oceníte elektricky ovládanou uzávěrku zadního diferenciálu. Pro větší komfort můžete místo pětistupňové manuální zvolit čtyřstupňovou samočinnou převodovku, zkonstruovanou speciálně pro nasazení v terénu a do tahu. Zcela nový čtyřválcový turbodiesel s přímým vstřikováním paliva a mezichladičem stlačeného vzduchu, výkonem 158 koní a maximálním točivým momentem 354 Nm má spoustu síly do každého terénu, přitom je ale výtečně odhlučněný. Díky tomu patří Patrol GR k nejtišším terénním vozům světa. Navíc snese zatížení střechy nákladem až 200 kg, utáhne bržděný přívěs o hmotnosti 3,5 tuny, přebrodí vodu hlubokou 700 mm, zvládne boční náklon 48° a vyšplhá do 39° svahu.

Off roady v užitkových verzích

Letošní novinkou Nissanu jsou úpravy i nejluxusnějších verzí terénních vozů, umožňující plátcům DPH odečítat si od konečné ceny daň z přidané hodnoty. Užitkové úpravy vozů Patrol GR i Terrano II v prodloužených verzích Wagon nabízejí možnost volby mezi pevně zabudovanou a posuvnou dělicí příčkou, zatímco Patrol může mít příčku pouze pevnou hned za předními sedadly, takže nabízí velký prostor pro náklad plus dvě místa pro cestující.

Drtivá. většina zákazníků ovšem u Patrolu GR i Terrana II volí posuvnou příčku s výhodou variabilního uspořádání pro dva cestující a objemný náklad, nebo pro pětici pasažérů a standardní zavazadlový prostor. Všechny vozy v užitkové úpravě mají trvale odstraněnu třetí řadu sedaček a zadní boční okna pevně chráněná vestavěnými mřížkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků