Nový Opel Mokka se spalovacími motory je tady. Má až 130 koní, GS Line nechybí

Pokud se vám Mokka s elektrickými vnitřnostmi nezamlouvala, Opel již uvádí také konvenční možnost spalovacích motorů pod kapotou.

Po uvedení nové generace Mokky v čistě elektrické verzi nám již Opel předvádí také klasickou variantu s nabídkou spalovacích motorů. O technickém základu, který crossover sdílí s Corsou, a rozměrech nebo výbavě jsme se už podrobněji rozepsali dříve.

Design Mokky se spalovacími motory se od elektrické varianty nijak zásadně neliší, což je příkladem rovněž v interiéru. Zde je takzvaný Pure Panel, tedy dvojice spojených obrazovek o velikosti 10 až 12 palců (nižší výbavy dostanou menší konfiguraci), kdy je displej infotainmentu lehce natočen na řidiče. Nechybí chytré hlasové ovládání, jelikož fyzických tlačítek je zde pomálu.

Nově a úplně poprvé nicméně uvádí Opel pro Mokku sportovněji laděnou výbavu GS Line, která crossoveru zajistí červené a černé detaily na karoserii, ve stejném stylu jsou zbarvena i kola, zatímco uvnitř najdete specifické textilní čalounění, červené obložení a černou stropnici.

Pod střechou francouzského koncernu PSA jsou spalovací benzinové i naftové motorizace Mokky povědomou technikou. Základem bude 1,2litrový přeplňovaný tříválec o síle 74 kW (100 koní), který bude k dostání také v silnější formě s 96 kW (130 koní). Pouze výkonnější varianta je pak nabízena s možností osmistupňového automatu. Naftovou alternativou bude jediný motor, a to 1,5litrový čtyřválec o síle 81 kW (110 koní), výhradně spojený s šestistupňovým manuálem.

České cenovky jsme se ještě nedozvěděli ani v případě elektrické Mokky-e, lze tedy očekávat, že varianta se spalovacími motory bude na trhu následovat až po zahájení prodeje elektromobilu.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (10) Další článek: Peugeot 5008 prošel modernizací. Přináší stejné novinky jako menší 3008

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,