Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Ještě nás čeká mezigenerační facelift, už teď se ovšem začínají objevovat informace o zbrusu novém Opelu Insignia, který již kompletně využije techniku francouzského PSA.

Opel Insignia je jedním z posledních modelů německé značky, který se teprve chystá na zásadní změny pod křídly francouzského koncernu PSA. Současná generace vysluhujícího liftbacku a kombi se ještě dočká modernizace, zcela nové generace bychom se ale podle nejnovějších informací měli dočkat už do tří let.

Alespoň to tedy zmiňuje německý Auto Bild, který rovněž dle předpokladů uvádí pro novou Insignii využití francouzské platformy EMP2. V základu by tedy nový Opel sdílel techniku již používanou například u Peugeotu 508. A po stránce celkových proporcí by si Insignia udržela stylověji pojatou karoserií se splývající zádí – Peugeot ji dnes u 508 popisuje jako „fastback“. Na nový kombík ale určitě dojde také.

PSA pokročilo v likvidaci původních Opelů. Výroba Mokky X v tichosti skončila

PSA pokročilo v likvidaci původních Opelů. Výroba Mokky X v tichosti skončila

Designové směřování nových modelů již Opel nakousl třeba novou Corsou nebo dřívějším konceptem GT X Experimental. Podobné prvky masky, grafiky světlometů a křivek se tedy čekají rovněž v případě nové Insignie. Zbavit by se přitom Opel neměl ani sportovněji střižené varianty Insignie s označením GSi.

Pod kapotou nové generace se rovněž očekává technika Peugeotu, tedy 1,5litrové až dvoulitrové přeplňované jednotky na benzin či naftu. Stejně tak by si Insignia vypůjčila i plug-in hybridní ústrojí z 508. Nakonec je současně Opel silně zaměřen na elektrická ústrojí, takže v budoucnu nebude překvapením ani čistě elektrická Insignia.

TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

dnes | Vladimír Kadera | 49 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků