Nová Insignia přijede v roce 2022. Bude dalším Opelem, který pohltí Francouzi

Ještě nás čeká mezigenerační facelift, už teď se ovšem začínají objevovat informace o zbrusu novém Opelu Insignia, který již kompletně využije techniku francouzského PSA.

Opel Insignia je jedním z posledních modelů německé značky, který se teprve chystá na zásadní změny pod křídly francouzského koncernu PSA. Současná generace vysluhujícího liftbacku a kombi se ještě dočká modernizace, zcela nové generace bychom se ale podle nejnovějších informací měli dočkat už do tří let.

Alespoň to tedy zmiňuje německý Auto Bild, který rovněž dle předpokladů uvádí pro novou Insignii využití francouzské platformy EMP2. V základu by tedy nový Opel sdílel techniku již používanou například u Peugeotu 508. A po stránce celkových proporcí by si Insignia udržela stylověji pojatou karoserií se splývající zádí – Peugeot ji dnes u 508 popisuje jako „fastback“. Na nový kombík ale určitě dojde také.

PSA pokročilo v likvidaci původních Opelů. Výroba Mokky X v tichosti skončila

PSA pokročilo v likvidaci původních Opelů. Výroba Mokky X v tichosti skončila

Designové směřování nových modelů již Opel nakousl třeba novou Corsou nebo dřívějším konceptem GT X Experimental. Podobné prvky masky, grafiky světlometů a křivek se tedy čekají rovněž v případě nové Insignie. Zbavit by se přitom Opel neměl ani sportovněji střižené varianty Insignie s označením GSi.

Pod kapotou nové generace se rovněž očekává technika Peugeotu, tedy 1,5litrové až dvoulitrové přeplňované jednotky na benzin či naftu. Stejně tak by si Insignia vypůjčila i plug-in hybridní ústrojí z 508. Nakonec je současně Opel silně zaměřen na elektrická ústrojí, takže v budoucnu nebude překvapením ani čistě elektrická Insignia.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků