Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Elektrickou verzi jsme už viděli a teď Opel vytahuje na světlo novou Corsu také ve specifikaci se spalovacími motory.

Opel nám trochu netradičně ukázal novou generaci Corsy nejprve v čistě elektrické verzi. Teď už však představuje i její specifikaci se spalovacími motory. Základ pochopitelně zůstává stejný a pod křídly francouzského koncernu PSA využívá Corsa platformu nového Peugeotu 208. Od elektrické verze se přitom designem standardní model zas tak razantně neliší.

Jak už víme, rozměrově si novinka udržuje zhruba stejné rozměry vůči odchozí generaci s uváděnou délkou 4,06 metru. Linie střechy je ale nižší o 48 mm a řidič uvnitř sedí o 28 mm níže. Objem zavazadlového prostoru Opel stále ještě neuvádí. Bez ohledu na elektrické či spalovací ústrojí pak bude nová Corsa prodávána výhradně s pětidveřovou karoserií.

Nový Opel Corsa-e oficiálně: Dvojče Peugeotu e-208 má 136 koní a ujede až 330 km

Nový Opel Corsa-e oficiálně: Dvojče Peugeotu e-208 má 136 koní a ujede až 330 km

S přechodem na základ od PSA a využitím hliníkových dílů karoserie se pak nová Corsa pyšní zhubnutím až o 108 kg vůči předchůdci. To znamená, že v nejzákladnější verzi má model pohotovostní hmotnost jen 980 kg (bez řidiče). Další novinkou, která se hodí zmínit, je možná výbava hatchbacku adaptivními Matrix LED světlomety.

Uvnitř se před řidičem ukazuje digitální přístrojový štít, standardem je poté 7palcový displej infotainmentu (10palcový za příplatek). V nabídce Corsy přitom najdete i adaptivní tempomat, monitorování slepého úhlu, funkci rozpoznávání značek nebo parkovacího asistenta. Kromě základní verze bude novinka nabízena v další trojici výbav – zaváděcí Corsa Edition, komfortní Elegance a sportovněji střižená GS Line.

Německý A-Team? Opel se inspiroval americkým seriálem a ukázal speciální Zafiru Life

Německý A-Team? Opel se inspiroval americkým seriálem a ukázal speciální Zafiru Life

Pod kapotou Corsy začíná portfolio motorů u nejslabší benzinové atmosférické dvanáctistovky, která ve spojení s pětistupňovou manuální převodovkou zajistí 55 kW (75 koní). Více výkonu pak zajistí přeplňované benzinové dvanáctistovky – o výkonu 74 kW (100 koní) s šestistupňovým manuálem či osmistupňovým automatem, přičemž silnější 96kW (130 koní) varianta má automat standardně. Nabídku pak uzavírá naftová patnáctistovka o výkonu 75 kW (102 koní), její převodovku ale Opel neupřesňuje.

Datum zahájení prodeje nové Corsy na českém trhu ještě neznáme. V Německu však půjde objednávat už od 1. července s cenou startující u základní verze na 13.990 euro, tedy v přepočtu asi 356 tisíc korun.  

Galerie doplněna o elektrický Opel Corsa-e.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 je Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků