Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Šestá generace Opelu Corsa se již chystá na své podzimní zákazníky. Automobilka na tento model podle všeho hodně sází.

Opel rozehrál na začátku letošního roku šachovou partii nového modelu Corsa, který vzniká již pod křídly koncernu PSA. První na tahu bylo odhalení detailu světlometu v únoru, kdy jsme se dozvěděli, že vrcholná verze nabídne Matrix LED světlomety.

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Další na tahu bylo odhalení celkové konstrukce vozu. Dozvěděli jsme se, že hatchback nebude vážit ani tunu, což je opravdu muší váha, díky použití lehčích materiálů. A nyní? Nyní se prohánějí s testovací mulou v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vzít auto na polární kruh a testovat ho tam, je už taková běžná praxe a Opel nedělá výjimky. Zkoušky výdrže ve Švédsku při teplotách dosahujících -30 °C se tedy nevyhne ani kompaktní hatchback. Předprodukční prototypy se také proháněly po testovacím okruhu v centru Dudenhofen Test Centre.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Nová Corsa má být lehčí, obratnější a co možná nejúspornější. Mezitím probíhá i testování elektromagnetické kompability (EMC) v Rüsselsheimu. Jde o to, jestli se elektronické systémy v autě navzájem neruší. Dříve například způsoboval alternátor praskání v rádiu, dnes je to samozřejmě složitější. Ale to jen tak pro zajímavost.

Šestá generace malého hatchbacku se začne prodávat již v létě. První vozy dorazí ke svým zákazníkům na podzim. Celkové odhalení vozu by tak mělo být již za dveřmi. Zatím se musíme spokojit s fotografiemi maskovaných prototypů.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků