Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Šestá generace Opelu Corsa se již chystá na své podzimní zákazníky. Automobilka na tento model podle všeho hodně sází.

Opel rozehrál na začátku letošního roku šachovou partii nového modelu Corsa, který vzniká již pod křídly koncernu PSA. První na tahu bylo odhalení detailu světlometu v únoru, kdy jsme se dozvěděli, že vrcholná verze nabídne Matrix LED světlomety.

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Další na tahu bylo odhalení celkové konstrukce vozu. Dozvěděli jsme se, že hatchback nebude vážit ani tunu, což je opravdu muší váha, díky použití lehčích materiálů. A nyní? Nyní se prohánějí s testovací mulou v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vzít auto na polární kruh a testovat ho tam, je už taková běžná praxe a Opel nedělá výjimky. Zkoušky výdrže ve Švédsku při teplotách dosahujících -30 °C se tedy nevyhne ani kompaktní hatchback. Předprodukční prototypy se také proháněly po testovacím okruhu v centru Dudenhofen Test Centre.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Nová Corsa má být lehčí, obratnější a co možná nejúspornější. Mezitím probíhá i testování elektromagnetické kompability (EMC) v Rüsselsheimu. Jde o to, jestli se elektronické systémy v autě navzájem neruší. Dříve například způsoboval alternátor praskání v rádiu, dnes je to samozřejmě složitější. Ale to jen tak pro zajímavost.

Šestá generace malého hatchbacku se začne prodávat již v létě. První vozy dorazí ke svým zákazníkům na podzim. Celkové odhalení vozu by tak mělo být již za dveřmi. Zatím se musíme spokojit s fotografiemi maskovaných prototypů.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 4 příspěvky
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků