Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Šestá generace Opelu Corsa se již chystá na své podzimní zákazníky. Automobilka na tento model podle všeho hodně sází.

Opel rozehrál na začátku letošního roku šachovou partii nového modelu Corsa, který vzniká již pod křídly koncernu PSA. První na tahu bylo odhalení detailu světlometu v únoru, kdy jsme se dozvěděli, že vrcholná verze nabídne Matrix LED světlomety.

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Další na tahu bylo odhalení celkové konstrukce vozu. Dozvěděli jsme se, že hatchback nebude vážit ani tunu, což je opravdu muší váha, díky použití lehčích materiálů. A nyní? Nyní se prohánějí s testovací mulou v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vzít auto na polární kruh a testovat ho tam, je už taková běžná praxe a Opel nedělá výjimky. Zkoušky výdrže ve Švédsku při teplotách dosahujících -30 °C se tedy nevyhne ani kompaktní hatchback. Předprodukční prototypy se také proháněly po testovacím okruhu v centru Dudenhofen Test Centre.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Nová Corsa má být lehčí, obratnější a co možná nejúspornější. Mezitím probíhá i testování elektromagnetické kompability (EMC) v Rüsselsheimu. Jde o to, jestli se elektronické systémy v autě navzájem neruší. Dříve například způsoboval alternátor praskání v rádiu, dnes je to samozřejmě složitější. Ale to jen tak pro zajímavost.

Šestá generace malého hatchbacku se začne prodávat již v létě. První vozy dorazí ke svým zákazníkům na podzim. Celkové odhalení vozu by tak mělo být již za dveřmi. Zatím se musíme spokojit s fotografiemi maskovaných prototypů.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

TEST Hyundai i10 1.0i D-CVVT: Kde jiní pomalu končí, on stále zůstává

Hyundai i10 1.0i

Ve vodách městských aut začíná být poněkud mrtvo. Trh skomírá, ceny stoupají a někteří výrobci si myslí, že to zachrání s ještě dražší elektrifikací. Přesto existují automobilky, které věří minivozům v jejich původní podobě a Hyundai i10 je jedním z nich.

dnes | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

8.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 25 příspěvků
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků