Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Šestá generace Opelu Corsa se již chystá na své podzimní zákazníky. Automobilka na tento model podle všeho hodně sází.

Opel rozehrál na začátku letošního roku šachovou partii nového modelu Corsa, který vzniká již pod křídly koncernu PSA. První na tahu bylo odhalení detailu světlometu v únoru, kdy jsme se dozvěděli, že vrcholná verze nabídne Matrix LED světlomety.

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Další na tahu bylo odhalení celkové konstrukce vozu. Dozvěděli jsme se, že hatchback nebude vážit ani tunu, což je opravdu muší váha, díky použití lehčích materiálů. A nyní? Nyní se prohánějí s testovací mulou v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vzít auto na polární kruh a testovat ho tam, je už taková běžná praxe a Opel nedělá výjimky. Zkoušky výdrže ve Švédsku při teplotách dosahujících -30 °C se tedy nevyhne ani kompaktní hatchback. Předprodukční prototypy se také proháněly po testovacím okruhu v centru Dudenhofen Test Centre.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Nová Corsa má být lehčí, obratnější a co možná nejúspornější. Mezitím probíhá i testování elektromagnetické kompability (EMC) v Rüsselsheimu. Jde o to, jestli se elektronické systémy v autě navzájem neruší. Dříve například způsoboval alternátor praskání v rádiu, dnes je to samozřejmě složitější. Ale to jen tak pro zajímavost.

Šestá generace malého hatchbacku se začne prodávat již v létě. První vozy dorazí ke svým zákazníkům na podzim. Celkové odhalení vozu by tak mělo být již za dveřmi. Zatím se musíme spokojit s fotografiemi maskovaných prototypů.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků