Nový Opel Corsa odhalen únikem. A rovnou jako očekávaný elektromobil

Sourozenec nového Peugeotu 208 si roušku tajemství moc dlouho neudržel. Oponu nad ním omylem strhl francouzský magazín.

Nestává se to často, aby automobilce uniklo nové auto takhle předčasně. Vždyť nová Corsa se měla představit až na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Francouzský magazín L´Automobile Magazine však již omylem zveřejnil na svém webu fotografie. Můžeme se tedy poprvé podívat na nový německý hatchback.

Fotografie odtajnily zbrusu novou designovou cestu, kterou se Opel podle všeho chystá vydat. Již podle prvního snímku je jasné, že se díváme na elektromobil. Přivítejte tedy Corsu-e, která bude sourozencem Peugeotu e-208, jako další dítě v mateřském koncernu PSA.

Nová Corsa stojí na platformě CMP. Stojí na ní třeba již zmíněný Peugeot 208 nebo DS3 Crossback. Právě díky ní bude mít Corsa nyní možnost plné elektrifikace. Podle již dřív zveřejněných informací navíc bude o 108 kilogramů lehčí než předchozí generace. Výsledně tak nebude vážit ani tunu.

Vzhled vozu je moderní a působí dynamicky. Nová Corsa by měla být o 40 mm delší a o 18 mm širší. Větší má pak být i zavazadelník. Ta největší změna je ale vidět v interiéru, na předních sedadlech. Moderní přístrojová deska zahrnuje digitální přístrojový štít a velký infotainment. Určitě poznáte i volič automatické převodovky, který můžete vidět například v současných Peugeotech.

Unikly fotografie, ale bohužel žádné konkrétní informace. Nelze tedy zatím říct, co přesně nabídne Corsa pod kapotou. Bude elektrické pohonné ústrojí totožné s tím z e-208? Uvidíme. Samozřejmě se dočkáme i zástupu zážehových motorů. Na potvrzení konkrétních verzí si ale budeme muset počkat. Tentokrát už snad přímo od automobilky.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Diskuze (8) Další článek: Už i Audi Q5 může být do zásuvky. Nový hybrid má 367 koní a spotřebu 2,1 l/100 km

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,