Nový Opel Corsa odhalen únikem. A rovnou jako očekávaný elektromobil

Sourozenec nového Peugeotu 208 si roušku tajemství moc dlouho neudržel. Oponu nad ním omylem strhl francouzský magazín.

Nestává se to často, aby automobilce uniklo nové auto takhle předčasně. Vždyť nová Corsa se měla představit až na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Francouzský magazín L´Automobile Magazine však již omylem zveřejnil na svém webu fotografie. Můžeme se tedy poprvé podívat na nový německý hatchback.

Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Opel dává nové Corse pořádně zabrat. Podívejte se, jak probíhá testování

Fotografie odtajnily zbrusu novou designovou cestu, kterou se Opel podle všeho chystá vydat. Již podle prvního snímku je jasné, že se díváme na elektromobil. Přivítejte tedy Corsu-e, která bude sourozencem Peugeotu e-208, jako další dítě v mateřském koncernu PSA.

Nová Corsa stojí na platformě CMP. Stojí na ní třeba již zmíněný Peugeot 208 nebo DS3 Crossback. Právě díky ní bude mít Corsa nyní možnost plné elektrifikace. Podle již dřív zveřejněných informací navíc bude o 108 kilogramů lehčí než předchozí generace. Výsledně tak nebude vážit ani tunu.

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Nový Opel Corsa nebude vážit ani tunu. Podívejte se, kde všude shodí nechtěná kila

Vzhled vozu je moderní a působí dynamicky. Nová Corsa by měla být o 40 mm delší a o 18 mm širší. Větší má pak být i zavazadelník. Ta největší změna je ale vidět v interiéru, na předních sedadlech. Moderní přístrojová deska zahrnuje digitální přístrojový štít a velký infotainment. Určitě poznáte i volič automatické převodovky, který můžete vidět například v současných Peugeotech.

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Opel láká na novou Corsu. Vrcholné verzi nasadí i Matrix LED světlomety

Unikly fotografie, ale bohužel žádné konkrétní informace. Nelze tedy zatím říct, co přesně nabídne Corsa pod kapotou. Bude elektrické pohonné ústrojí totožné s tím z e-208? Uvidíme. Samozřejmě se dočkáme i zástupu zážehových motorů. Na potvrzení konkrétních verzí si ale budeme muset počkat. Tentokrát už snad přímo od automobilky.

Vůz si odbude výstavní premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Speciál: Autosalon Frankfurt 2019

Zářijový autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem je společně s březnovým autosalonem v Ženevě nadále jednou z nejprestižnějších a největších automobilových výstav v Evropě. International Motor Show (IAA) proběhne ve dnech 12. - 22. září, výhradně novinářům bude v pořadí už 68. ročník autosalonu otevřen od 10. do 11. září.

 • Přehled očekávaných premiér

Místo: Frankfurt nad Mohanem, Německo
Adresa výstaviště: Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327
Oficiální web: www.iaa.de/en/cars
Otevírací doba: Po - Ne 9:00 - 19:00
Ceny vstupného: Po-Pá: 15 eur, So-Ne: 13:00 eur, studenti: 8,5 eur
Vstupenky: IAA Online Ticketing

BMW řady 1 • BMW řady 3 TouringBMW M8 • Ferrari SF90 • Ford ExplorerFord Kuga • Honda E • Kia XCeed • McLaren GT • Mercedes-Benz GLB • Opel Corsa • Porsche Taycan • VW ID.3

 

 

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků