Nový, odvážnější Jaguar S-type příjde v roce 2007

Současný Jaguar S-type se na trhu objevil již v roce 1999 a ačkoli se vůz svým moderním retro designem stal pro mnohé nejpovedenějśím modelem značky, neúprosný čas volá po změně. Příznivci Jaguaru doufali v uvedení nového modelu již v tomto roce, snižování nákladů ze strany Fordu ale tlačí Jaguar k oddalování inovací, a tak bude nové "eSko" představeno až na autosalonu v Ženevě v roce 2007.

Pár kusých informací ale známe již nyní. Šéfdesignér Jaguaru Ian Callum prozradil, že s novým modelem S-type nabídne mnohem odvážnější design než u současného modelu a že novinka musí být více než logickým krokem vpřed, očekávaným s příchodem každého následovníka. Zásadní rysy nového S-type bude prý Jaguar odhalovat u různých designových studií v průběhu roku, a tak se již na letošním autosalonu v Ženevě můžeme dočkat slušné představy o tom, jakým směrem se bude Jaguar v budoucnu ubírat. Anglická značka potřebuje na každý pád nový nápad, aby se mohla prosadit v trvdé konkurenci dnešního luxusního segmentu, a tak je přístup automobilky více než chvályhodný.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků