Nový, odvážnější Jaguar S-type příjde v roce 2007

Současný Jaguar S-type se na trhu objevil již v roce 1999 a ačkoli se vůz svým moderním retro designem stal pro mnohé nejpovedenějśím modelem značky, neúprosný čas volá po změně. Příznivci Jaguaru doufali v uvedení nového modelu již v tomto roce, snižování nákladů ze strany Fordu ale tlačí Jaguar k oddalování inovací, a tak bude nové "eSko" představeno až na autosalonu v Ženevě v roce 2007.

Pár kusých informací ale známe již nyní. Šéfdesignér Jaguaru Ian Callum prozradil, že s novým modelem S-type nabídne mnohem odvážnější design než u současného modelu a že novinka musí být více než logickým krokem vpřed, očekávaným s příchodem každého následovníka. Zásadní rysy nového S-type bude prý Jaguar odhalovat u různých designových studií v průběhu roku, a tak se již na letošním autosalonu v Ženevě můžeme dočkat slušné představy o tom, jakým směrem se bude Jaguar v budoucnu ubírat. Anglická značka potřebuje na každý pád nový nápad, aby se mohla prosadit v trvdé konkurenci dnešního luxusního segmentu, a tak je přístup automobilky více než chvályhodný.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků