Nový, odvážnější Jaguar S-type příjde v roce 2007

Současný Jaguar S-type se na trhu objevil již v roce 1999 a ačkoli se vůz svým moderním retro designem stal pro mnohé nejpovedenějśím modelem značky, neúprosný čas volá po změně. Příznivci Jaguaru doufali v uvedení nového modelu již v tomto roce, snižování nákladů ze strany Fordu ale tlačí Jaguar k oddalování inovací, a tak bude nové "eSko" představeno až na autosalonu v Ženevě v roce 2007.

Pár kusých informací ale známe již nyní. Šéfdesignér Jaguaru Ian Callum prozradil, že s novým modelem S-type nabídne mnohem odvážnější design než u současného modelu a že novinka musí být více než logickým krokem vpřed, očekávaným s příchodem každého následovníka. Zásadní rysy nového S-type bude prý Jaguar odhalovat u různých designových studií v průběhu roku, a tak se již na letošním autosalonu v Ženevě můžeme dočkat slušné představy o tom, jakým směrem se bude Jaguar v budoucnu ubírat. Anglická značka potřebuje na každý pád nový nápad, aby se mohla prosadit v trvdé konkurenci dnešního luxusního segmentu, a tak je přístup automobilky více než chvályhodný.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků