Nový Nissan X-Trail se ukázal na patentových snímcích. Dorazit by mohl ještě letos

Známé SUV od Nissanu již čeká nová generace. Design nyní předpovídají první uniklé snímky.

Současná třetí generace Nissanu X-Trail prošla modernizací naposledy v roce 2017 a poprvé se objevila v roce 2013, tudíž je jasné, že u japonské automobilky už chystají nástupce. Design populárního SUV Nissanu v nové generaci se přitom částečně odhaluje, jelikož španělský magazín Motor.es přináší uniklé patentové snímky vozu.

Grafický návrh nového X-Trailu ukazuje SUV ze všech stran. Není překvapením, že model se drží upraveného designového jazyku, který už předvedl například nový Juke. Hlavní světlomety jsou užší a zahlazeny v masce a pravděpodobně je doplňuje další pár světel níže, vycházející z postranních (možná falešných) otvorů přístupu vzduchu.

Nový Nissan Juke dorazil do Česka. Stojí nejméně 420.000 Kč, motor si nevyberete

Nový Nissan Juke dorazil do Česka. Stojí nejméně 420.000 Kč, motor si nevyberete

Podle španělské publikace má design a zmíněné osvětlení vpředu odpovídat maskovaným prototypům, které byly zahlédnuty při testování v Las Vegas (v USA se X-Trail prodává pod jménem Nissan Rogue). Patentové snímky pak ukazují záď s mnohem výraznějšími prolisy než doposud a stále docela vysoko umístěnými svítilnami.

Velkou proměnou nejspíše projde palubní deska, kterou snímky zobrazují s kompletně novou architekturou a především nově rozloženým středovým panelem. Obrazovka infotainmentu se přesunula nahoru a trčí do prostoru, zatímco výdechy a ovládání klimatizace se nacházejí níže. Na scéně by se mohl objevit i plně digitální přístrojový štít před řidičem.

Móda SUV má další oběť. Seat Alhambra za pár dnů skončí, ale ne úplně všude

Móda SUV má další oběť. Seat Alhambra za pár dnů skončí, ale ne úplně všude

O technice nového X-Trailu toho zatím příliš nevíme. SUV by si ale mělo ponechat nabídku benzinových i naftovým motorizací, přičemž hybridní varianta bude zcela jistě přídavkem do portfolia. Nissan totiž mířím směrem jednoho milionu prodaných elektrifikovaných modelů do roku 2022 a X-Trail s tímto cílem určitě pomůže.

Premiéra nové generace Nissanu X-Trail se očekávala ještě letos, nicméně v případě řádění pandemie koronaviru je možné, že plány automobilky budou podobně jako u ostatních značek opožděny.

Galerie doplněna o současnou třetí generaci Nissanu X-Trail.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 79 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků