Nový Nissan X-Trail na dosud nejlepších ilustracích. Do reality už zřejmě nemá daleko

Na základě patentů se nyní objevují i neoficiální ilustrace finální podoby nového Nissanu X-Trail. Realitě asi nebudou daleko.

Nedlouho po úniku patentových ilustrací nové generace Nissanu X-Trail se do práce pustil tým ruského magazínu Kolesa.ru, aby na základě již zveřejněného „dokreslil“ možnou podobu nástupce populárního SUV. Lze předpokládat, že neoficiální ilustrace nebudou daleko od finální podoby nového X-Trailu.

Upravený designové jazyk, který už předvedl například nový Juke, zde v barvách vyniká ještě zřetelněji. Už ze zachycených prototypů bylo přitom zřejmé, že užší LED světlomety pod linií kapoty doplní další pár světel níže, vycházející z postranních (možná falešných) otvorů přístupu vzduchu.

Nový Nissan X-Trail se ukázal na patentových snímcích. Dorazit by mohl ještě letos

Nový Nissan X-Trail se ukázal na patentových snímcích. Dorazit by mohl ještě letos

Záď by se měla dočkat mnohem výrazněji prolisovaného víka kufru, zatímco svítilny budou nadále umístěny vcelku vysoko pod úrovní zadního okna. Pohledně pak vypadá výrazný střešní spoiler, pokračující z tmavě lakované střechy.

Stylizaci interiéru sice ruská publikace nepřináší, patentové ilustrace (v galerii) již ovšem naznačily kompletně novou architekturu s nově rozloženým středovým panelem, kdy se obrazovka infotainmentu přesune nahoru a bude trčet do prostoru, kdežto výdechy a ovládání klimatizace najdou místo níže.

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

O technice nového X-Trailu toho zatím příliš nevíme. SUV by si ale mělo ponechat nabídku benzinových i naftovým motorizací, přičemž hybridní varianta bude zcela jistě přídavkem do portfolia. Nissan totiž mířím směrem jednoho milionu prodaných elektrifikovaných modelů do roku 2022 a X-Trail s tímto cílem určitě pomůže.

Premiéra nové generace Nissanu X-Trail se očekávala ještě letos, nicméně v případě řádění pandemie koronaviru je možné, že plány automobilky budou podobně jako u ostatních značek opožděny.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 61 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků