Nový Nissan X-Trail konečně zamířil do Evropy! Reálně je to rok a půl staré auto, ale cena zaujme

Po americkém a japonském trhu se nového SUV X-Trail dočká také Evropa. Láká netradičním pohonem i příznivou cenou.

Nový Nissan X-Trail přijíždí s velkou slávou do Evropy. Ale počkat, tohle už celý svět zná. Přesně tak, evropská novinka se totiž na americkém trhu prodává pod názvem Rogue už od června 2020. Překvapivě si museli počkat i Japonci, přestože jde o domácí značku. To dobře odráží důležitost jednotlivých trhů pro Nissan.

Fanoušci značky budou zvyklí, pro nově příchozí půjde o zajímavou zkušenost. Nový X-Trail je totiž osazen přeplňovaným tříválcem o objemu 1,5 litru, který vůbec není spojený s koly. Slouží totiž jako generátor dodávající elektrickou energii do baterie, odkud ji čerpá elektromotor o výkonu 201 koní. Vůz má tak podobnou dynamiku jako elektromobil, což přináší okamžitý nástup točivého momentu 330 Nm. Maximální rychlost je omezena na 170 km/h s tím, že stovku pokoří za 8 sekund.

Alternativou je verze s pohonem všech kol osazená jedním elektromotorem pro každou nápravu. V této specifikaci nabídne X-Trail výkon 210 koní, navýšenou maximální rychlost na 180 km/h a o sekundu lepší akceleraci z 0 na 100 km/h. Sedmimístná verze to má za 7,2 sekundy.

Ano, velkoprostorové SUV je nabízeno v pětimístné i sedmimístné konfiguraci, kde třetí řada je určena cestujícím do 160 cm výšky. Sedadla ve druhé řade jdou posunout pro komfortní nastupování a jsou sklopná v poměru 60:40. S vyklopenými sedadly nabídne Nissan zavazadlový prostor o objemu 582 litrů, což je mezigeneračně o 20 litrů více.

Centrem multimediální zábavy je infotainment s úhlopříčkou 12,3 palce. Stejně velký je i digitální přístrojový štít. Karoserii je možné sladit v rámci deseti nabízených odstínů s možností dvoubarevného laku. V Itálii lze vybírat ze čtyř úrovní výbavy s cenou startující v přepočtu na 745.000 Kč.  

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

Diskuze (6) Další článek: Toyota startuje velkou jízdu napříč Českem. Představí alternativní pohony včetně luxusního sedanu na vodík

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz