Nový Nissan Titan je plnotučný kovboj pro Američany. Diesel vzdává, benzin posiluje

Některé pick-upy můžeme Američanům jenom závidět. Příkladem budiž tento osmiválcový mastodont od Nissanu.

Nissan Titan je čistě americká záležitost. Vyrábí se v Americe a pro Američany. Jméno Titan pochází z řecké mytologie a v hiearchii modelů zastupuje velké picku-py. Na trhu tak stojí proti vozům Ram 1500, Ford F-150, GMC Sierra nebo Toyota Tundra. Druhá generace Titanu se v příštím roce dostane do poloviny životního cyklu a Nissan tak nyní odhaluje omlazenou verzi.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Novinka je k mání v pěti výbavách - S, SV, Pro-4X, SL a Platinum Reverse. Vedle jiné masky se liší i drobnými detaily karoserie. Standardní LED světlomety vpředu jsou od výbavy Pro-4X standardem. Novinkou je osvětlení úložného prostoru vzadu, který je nyní podsvícen diodami.

Výbavy se velké picku-py samozřejmě nebojí. Standardem je osmipalcový infotainment, který lze za příplatek ještě o palec zvětšit. K mání je i panoramatická střecha, řada asistenčních systémů, vyhřívání sedadel vpředu i vzadu, 120voltová zásuvka, klimatizace a vlastně všechno, co byste si při cestování po Spojených státech mohli představit.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

Velká změna proběhla v pohonném ústrojí. Odporoučel se totiž pětilitrový dieselový motor Cummins. V nabídce tak zůstal pouze 5,6 litrový benzinový rváč Endurance. Ten posílil na 400 koní a 560 N.m. Sedmistupňovou automatickou převodovku vystřídala devítistupňová skříň. Ceny zatím automobilka nezveřejnila.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků