Nový Nissan Titan je plnotučný kovboj pro Američany. Diesel vzdává, benzin posiluje

Některé pick-upy můžeme Američanům jenom závidět. Příkladem budiž tento osmiválcový mastodont od Nissanu.

Nissan Titan je čistě americká záležitost. Vyrábí se v Americe a pro Američany. Jméno Titan pochází z řecké mytologie a v hiearchii modelů zastupuje velké picku-py. Na trhu tak stojí proti vozům Ram 1500, Ford F-150, GMC Sierra nebo Toyota Tundra. Druhá generace Titanu se v příštím roce dostane do poloviny životního cyklu a Nissan tak nyní odhaluje omlazenou verzi.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Novinka je k mání v pěti výbavách - S, SV, Pro-4X, SL a Platinum Reverse. Vedle jiné masky se liší i drobnými detaily karoserie. Standardní LED světlomety vpředu jsou od výbavy Pro-4X standardem. Novinkou je osvětlení úložného prostoru vzadu, který je nyní podsvícen diodami.

Výbavy se velké picku-py samozřejmě nebojí. Standardem je osmipalcový infotainment, který lze za příplatek ještě o palec zvětšit. K mání je i panoramatická střecha, řada asistenčních systémů, vyhřívání sedadel vpředu i vzadu, 120voltová zásuvka, klimatizace a vlastně všechno, co byste si při cestování po Spojených státech mohli představit.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

Velká změna proběhla v pohonném ústrojí. Odporoučel se totiž pětilitrový dieselový motor Cummins. V nabídce tak zůstal pouze 5,6 litrový benzinový rváč Endurance. Ten posílil na 400 koní a 560 N.m. Sedmistupňovou automatickou převodovku vystřídala devítistupňová skříň. Ceny zatím automobilka nezveřejnila.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků